Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe’de “Zor Zamanlarda Bir Olmak” semineri düzenlendi

Kızıltepe Kaymakamlığı ve Kızıltepe

Kızıltepe Kaymakamlığı ve Kızıltepe Belediyesi tarafından “Zor Zamanlarda Bir Olmak” konulu seminer düzenlendi.

Hanımeli Kadın Merkezinde düzenlenen seminere Din Hizmetleri Uzmanı Sümeyra Bağdat Arslan konuşmacı olarak katıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan seminer, konuşmaya ile devam etti.

“Millet olarak bu süreçte çok şey yaptık” diyen Arslan: “Bugünler bizlerin birliğinin beraberliğinin, kardeşliğinin ve dayanışmasının en güzel şekilde görüldüğü günler. Vefat eden kardeşlerimiz için hepimiz üzüldük. Manevi değerlerimiz sayesinde oradaki kardeşlerimizin yaşadığı acıları bizlerde burada yaşadık. Büyük acılar birçok cümleyi susturdu ama ilk günden beri herkesin kalbinden şu cümle çıktı: ‘Ben ne yapabilirim?’  Herkes seferber oldu. Birkaç gündür ilçemizin ana arterlerinde yer alan pankartlarda bir yazı görmüşsünüzdür. Bu yazı da Kaymakam/Belediye Başkan V. Fatih Cıdıroğlu, Kızıltepe halkına teşekkür ediyor. Depremzede kardeşlerimize yaptığı yardımlardan ötürü… Kızıltepe bu sınavı çok güzel geçti, geçmeye de devam ediyor. Bu bizim için bir sınavdı. Oradaki kardeşlerimize destek olmak elimizi onların üzerinden çekmemek… Bizlerin bu sınavı Allah’ın izniyle çok güzel geçtiğimize inanıyorum” dedi.

Arslan, son olarak şunları söyledi: “Yaşanan deprem sonrası gençlerimize yönelik düşüncelerimizde yanıldığımızı fark ettik. Gençlerimiz için bunlar Z kuşağı onlardan bizlere hayır yok diyoruz ya işte burada yanıldığımızı gördük. Gençlerimizin hızır kuşağı olduğuna şahit olduk. Bu süreç bizlerin onların da gücüne inanmamız için vesile oldu. Rabbim birliğimizi kardeşliğimizi daim eylesin. Allah’ım hayatlarını kaybeden kardeşlerimizin şahadetlerini makbul eylesin. Yaralanan kardeşlerimize şifa eylesin bizlere de onlara destek olabilmek desteklerimizi sürdürebilmek için güç kuvvet ihsan eylesin.”