Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milletvekili Faruk Kılıç: “Milletimiz 15 Temmuz’da destan yazmıştır”

AK Parti Mardin Milletvekili

AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, 15 Temmuz gününün yüce milletimizin yazmış olduğu büyük bir destan olduğunu hatırlatarak, “Millet iradesinin karşısında hiçbir cunta oluşumu duramaz. 15 Temmuz’da milletimiz demokrasiden yana büyük bir irade ortaya koymuş ve destansı bir mücadeleyle darbeye müsaade etmemiştir” dedi.

AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Mesajında birlik ve beraberlik mesajı veren Kılıç, 15 Temmuz’un büyük bir destan olduğunu ifade etti.

Bu destansı mücadeleyi her Türk evladının göğsünde gurur madalyası olarak taşıdığını dile getiren Kılıç, mesajında şunları söyledi:

“Türkiye Cumhuriyeti devleti, tarihinden aldığı güçle her konuda ve şartta dünya mazlumlarının yanında durmuş, her açıdan onların sesi olmuştur. Ekonomik, teknolojik ve sosyal açıdan her geçen gün biraz daha büyüyen ülkemizin, büyümesini, gelişmesini ve mazlumlarının sesi olmasını istemeyen dış güçler ve onların içerdeki uzantıları bu milletin ayağına pranga takmak istemişti. 15 Temmuz günü gerçekleştirilmek istenen darbe kalkışması, Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koymuş olduğu duruş ve milletimizin göstermiş olduğu irade ile bertaraf edilmişti. Hiç düşünmeden, vatanı, milleti ve bayrağı için canını siper eden vatandaşlarımız, dünyada eşi görülmemiş bir destana da imza atmışlardır. Bedenini Türk bayrağına siper eden bu milletin destanı, sonsuza kadar dillerde ve yüreklerde yer alacaktır. Bu destansı mücadelede hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum. Kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, tedavi görenlere acil şifalar diliyorum. Onların çabası ve gayretiyle bugün ülkemiz her açıdan mazlumların, mağdurların sesi olmaya devam ediyor.”