Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe’de “CHP Seçim Koordinasyon Merkezi” açıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mardin 2. sıra Milletvekili Adayı Şükrü Karaboğa,  “Bu ülkede çok şeyi değiştireceğiz. Önce demokrasimizi restore edeceğiz. Bu demokraside her milletten, her halktan herkes kendini bulacak. Son 20 yılda ağır tahribata uğrayan ve çökme noktasına gelen ekonomimizi restore edeceğiz.” dedi.

 

Mardin’in Kızıltepe ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Eski Hastane Caddesi Tepebaşı Mahallesi’nde CHP Mardin Milletvekili Adayı Şükrü Karaboğa, seçim çalışmalarını yürüteceği Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı yaptı. Programda, davul ve zurna eşliğinde partililer halay çekti. Alana gelen Mardin CHP Gençlik Kolları üyeleri “Hak, hukuk, adalet” sloganları attı. Program Mardin İl Başkanı Mehmet Kılınçaslan, GÜNSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Bedrettin Karaboğa ve çok sayıda partili katıldı.

“14 MAYIS SEÇİMİ HEPİMİZ İÇİN BİR MİLAT OLACAK”

Merkezin açılışında konuşan CHP Mardin Milletvekili adayı Karaboğa, “Biz bugün buraya anlamlı bir gün için toplandık. Son 20 yıldır ülkemizin uğradığı tahribatları restore etmek için yola çıktık. 14 Mayıs seçimi hepimiz için bir milat olacak. Bunu anlamlı buluyoruz. İdealimiz, amacımız ve mücadelemiz büyük. Son 20 yılda ülkemizin uğradığı tahribatları restore etmek için iktidara talibiz. Güçlü bir şekilde geliyoruz. Bu ülkede çok şeyi değiştireceğiz. Önce demokrasimizi restore edeceğiz. Bu demokraside her milletten, her halktan herkes kendini bulacak. Son 20 yılda ağır tahribata uğrayan ve çökme noktasına gelen ekonomimizi restore edeceğiz. Çiftçi kardeşlerimizi borç yükünden kurtaracağız. Esnaf kardeşlerimizi borç yükünden kurtaracağız. Krediye ulaşamayan sanayiciyi kurtaracağız.” diye konuştu.

“ÇİFTÇİ ÖDEYEBİLECEĞİ BİR ELEKTRİK FATURASIYLA KARŞILAŞACAK”

14 Mayıs’ta bir viraj olduğunu ve bunu atlatabilirlerse güzel günlerin olacağını kaydeden Karaboğa, “Şair Nazım Hikmet’in dediği gibi çok güzel günlerimiz olacak. Gençlerimiz özgür bireyler olacak. Çiftçilerimizi borç yükünden kurtaracağız. İndirimli elektrik uygulayacağız. Çiftçi ödeyebileceği bir elektrik faturasıyla karşılaşacak. Esnaflarımızın borç faizlerini sileceğiz.” dedi.

Şükrü Karaboğa kimdir?

1965 yılında Mardin ili Kızıltepe ilçesine bağlı Geçit Köyünde doğmuştur. İlk- orta ve Lise eğitimini Mardin’de tamamlamıştır. Lisans eğitimini İstanbul teknik üniversitesi (İTÜ) elektrik mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Mezuniyetten sonra Mardin’e Yerleşmiş olup uzun yıllar Mardin’de serbest mühendis ve müşavir olarak çalışmıştır. 2002 yılından sonra aile şirketi olan Karaboğa Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. Grup şirketleri bünyesinde makarna, un, yem, mısır irmiği Lisanslı depoculuk gibi üretim tesisleri ile çiftçilik analiz laboratuvarı lojistik ve yurtdışında kurulan şirketler bulunmaktadır.

Mardin’de bulunduğu süre içerisinde Mardin’de yaşanılan sorunlar ve sıkıntılar ile ilgili Tarım Bakanlığı, Enerji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve Sanayi Bakanlığına Mardin sorunları ile ilgili raporlar hazırlamış ve sunumlar yapmıştır.

Görev aldığı sivil toplum örgütleri; Mardin organize sanayi bölgesi (OSB) yönetim kurulu üyeliği (2008 yılından beri Devam etmektedir) Türkiye makarna sanayicileri derneği yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevi (2015 yılından beri devam etmektedir) Mardin Elektrik Mühendisleri Odası Temsilciliği (EMO)2004 ve 2012 yılları arası. Türkiye mimarlar mühendisler odası Mardin ilk sekreter yardımcılığı (TMMOB)2008 ve 2010 yılları arası.

Türkiye odalar ve borsalar birliği (TOBB) genel kurulu delegeliği 2015 yılından beri devam etmektedir. Mardin sanayi iş adamları derneği (MARSİAD) yönetim kurulu üyesi ve TÜRKONFED genel kurulu delegeliği devam etmektedir.