Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe Öğretmenevi üç yıldızlı otel konforunda hizmet veriyor

Başarılı idarecileri, çalışkan ve

Başarılı idarecileri, çalışkan ve güler yüzlü personeliyle öğretmenler başta olmak üzere kurum çalışanları ile sivil vatandaşa uygun fiyata kaliteli hizmet veren Kızıltepe Öğretmen Evi, okulların açılmasıyla ilçedeki 11 bin öğrenciye öğle yemeği verecek.

Kızıltepe Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Nimet Aydoğan, çalışmaları hakkında gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Salih Keskin’e demeç verdi.

400 bine yakın nüfusuyla 40 ilden daha büyük bir ilçede üç yıldızlı otel konforunda hizmet vermeye çalışan Kızıltepe Öğretmenevi yönetimi, normalleşme süreci ile beraber tam kapasiteyle çalışmaya başladı. Öğretmenevinde 33 oda 103 yatağın yanında suit daireleri de mevcut.

Kızıltepe Öğretmenevi Müdürü Aydoğan, “Buraya atanan öğretmenlerimizi barındırma imkânına sahibiz. Öğretmenlerin hafta sonu köylerden döndüklerinde iyi bir yerde kalmalarını sağlıyoruz. Yönetim ve personellerimizle hizmetlerimiz devam ediyor. Lokalimiz ve yemekhanemiz faal durumda. Otelimiz ve yemeklerimiz ucuz ve kaliteli.” dedi.

Öğretmenevinin sadece öğretmenlere değil, diğer kamu personelleri ve sivil vatandaşlara da hizmet vermediklerini aktaran Aydoğan, gelen misafirlerine konaklama başta olmak üzere yeme-içme ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyledi.

Pandemi nedeniyle kapalı olan kafe ile restorandın yeni açtıklarını ve belirlenen kurallara riayet ettiklerini ifade eden Aydoğan,  şöyle konuştu:

“Pandemi nedeniyle kurumumuz biraz zarara uğradı, ancak normalleşme süreci ile beraber tam kapasite ile çalışmaya başladık ve kurumumuz gelir düzeyi arttı. Bu yıl taşıma yemeği ihalesi kurumumuza verildi. İlçemizdeki 11 bin öğrencimize öğle yemeği vereceğiz. Bunun hazırlıklarını tamamlamak üzereyiz. 15 bin kişiye yemek çıkartacak bir mutfak kurduk. Kurumumuza önemli bir katkı sağlayacak. Katkılarından dolayı Kaymakamımıza, il ve ilçe milli eğitim müdürümüze çok teşekkür ediyoruz.”

Kaliteli ve ucuz hizmet verdiklerini aktaran Aydoğan, “Şu an otelimizde normal vatandaşımız günlük 70 TL’ye kalıyor. Memur vatandaşlarımız ise 60 TL’ye kalıyor. Bu fiyata kahvaltı dâhildir. Aylık kalmak istedikleri vakit bin 50 lira alıyoruz, bu da günde kahvaltı dâhil 35 liraya geliyor.” diye konuştu.

“Kızıltepe Öğretmenevi, Kızıltepe halkınındır.” diyen Aydoğan son olarak şunları söyledi: “Allah izin verirse bu ay içinde okullara yemek çıkartmak ile beraber buradaki esnaf ve vatandaşlarımıza da yemek çıkartacağız. Sabah okula öğrencilerimize ve işyerine giden vatandaşlarımıza ucuz çorba yapacağız.”