Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe’de “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” etkinliği düzenlendi

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilçe merkezinde yaşayan engellilerle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Kızıltepe Kaymakamlığı ve Kızıltepe Belediyesi’nin düzenlediği program ilçedeki bir düğün salonunda gerçekleşti.

Programa, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam ile Eşi Dilek Çam, İlçe Emniyet Müdürü Orhan Koç, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Deniz Çezik, engelli vatandaşlar ile aileleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, misafirler ve kurum amirleri katıldı.

Program, saygı duruşu ve akabinde istiklal marşıyla başladı. Kaymakam Hüseyin Çam ile Eşi Dilek Çam, masaları tek tek dolaşarak engelliler ve aileleriyle sohbet etti.

Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam yaptı.

Çam, konuşmasında bugün farkındalığı daha da fazlalaştırmak için bir araya geldiklerini ifade etti.

Farkındalığın önemli bir husus olduğunu anımsatan Çam, hayatın hızlı akıp geçtiğini ve bazı şeylerin farkına varabilme noktasında maalesef geç kaldığımız zamanlar ve anlar olabildiğini belirtti.

Çam, “Toplum olarak beraber yaşadığımızı bazen unutabiliyoruz. Onun için anımsatılan günlerin ziyadesiyle yapılıyor olması, o farkındalığın gerçekleşiyor olması çok önemlidir.” dedi.

“Bir dakika sonrasına hükmedemediğimiz bu dünyada, hepimiz birer engelli adayıyız” diyen Çam, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bütün vatandaşlarımızdan da özellikle isteğimiz, arzumuz ve istirhamımız birbirine saygı duyan birbirinin ihtiyaçlarını giderme noktasında elinden gelen ve saygısını aksatmayan bir yaşam biçimi. Çünkü sizlerin nasıl zorluklar içerisinde yaşadığınızı biliyoruz. Bunun için vatandaşlarımıza diyoruz ki; birbirimize karşı olan sorumluluğumuzu yerine getirelim. Bizler belediye, kaymakamlık ve devletin bütün birimleri olarak en önemli görevimiz hayatı kolaylaştırıcı adımlar atamak. Tabi ki bu adımları birlikte atmamız gerekiyor toplumun bütün katmanlarıyla atmalıyız. Farkındalık günleri toplumda bu hassasiyetin çok daha olgunlaşması noktasında önemli bir misyon. Her daim sizlere hizmet etmekten onur duyduğumuzu ve kapımızın sonuna kadar açık olduğunu belirtmek istiyorum.” dedi.

Program yemek ikramından, sonra müzikli eğlence ile sona erdi.