Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde hayır kermesi

Artuklu Anadolu İmam Hatip

Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, “İyilik Yolunun Yolcusu Olmak ve İhtiyacı Olanlara Destek Olmak” amacı ile okul bahçelerinde kermes düzenlediler.

Kermesin açılışı Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ve Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan tarafından gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri kermesi ziyarete geldiler.

Farklı meslek gruplarına sahip öğrenci velileri, Artuklu ve diğer ilçelerdeki farklı okullardan okul yöneticileri ve öğretmenler de kermesi ziyaret etti.

Öğrenci, veli ve öğretmenler tarafından hazırlanan yemeklere ek olarak okul ve pansiyonda görevli personel tarafından yapılan pilav, çiğ köfte ve kermes esnasında hazırlanan gözlemeler büyük ilgi gördü. Kermeste bin bir çeşit yemelerin sunulduğu stantlarının yanında kitap standı açtı. Kermeste öğrencilerin öğretmenleri rehberliğinde boyamalar yaparak hazırladıkları bez çanta ve kalemlikler satıldı.

Kermes boyunca öğrenci, öğretmen ve ziyaretçiler için Rehberlik Araştırma Merkezinde Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen olarak görev yapan Riyad Tezcan tarafından sazı ve sözü seslendirilen türkülerle mini bir konser gerçekleştirildi. Öğretmen ve öğrencilerin eşlik ettiği konserde Türkülere ek olarak şiirlerde seslendirildi.

Kermes öğretmen ve öğrencilerin heyecanları ve yoğun çalışmaları ile yönetildi. Keyifli bir zaman dilimi sunan Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi Hayır Kermesinin geliri yola çıktıkları amaçları doğrultusunda “ihtiyacı olanların ihtiyaçlarını gidermek amacı” ile kullanılacak.