Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin esnafı umudunu bayram alışverişine bağladı

Özellikle küçük esnafın zor

Özellikle küçük esnafın zor günler geçirdiklerini ifade eden tarihi çarşı-pazar esnafı, umudunu Kurban Bayramı alışverişine bağladı.

Mardin’in tarihi çarşılarında Kurban Bayramı hareketliliği yaşanıyor. Tarihi kentte sit alanında yer alan Sokul Bakar Çarşısı başta olmak üzere Cumhuriyet, Hasan Ammar, Arasa, Ulu Camii, İkinci Cadde ve Giyimciler çarşıları, alışveriş için tercih edilen mekânların başında geliyor.

Vatandaşlar en çok giyim ve şarküteri ürünlerine rağbet ederken, farklı yiyecekleri alarak da hazırlık yapıyorlar. Bayram için alışveriş yapan vatandaşlar, esnafın yüzünü kısmen de olsa güldürdü.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kalmasına rağmen satışlarının istedikleri seviyede olmadığını dile getiren esnaf Vahid Özgün, işlerinin geçen yıla nazaran daha iyi olduğunu ifade etti.

Ayakkabı satıcısı Ali Gökoğlu, “Huzurun olduğu yerde her şey olur. Huzur varsa iş de var. Huzur yoksa iş de yok.” şeklinde konuştu.

Aktar İbrahim Bubekoğlu da şunları söyledi: “Allah’a çok şükür, işlerimiz açıldı. Uzun süredir yaşanan durgunluğun ardından gelen bayram nedeniyle işlerimiz açıldı. İnşallah böyle devam eder.”

Özellikle küçük esnaf olarak zor günler geçirdiklerini ifade eden Veysel Şeker, umutlarını bayram alışverişine bağladıklarını söyledi. Şeker,  “Büyük alışveriş merkezlerinin çoğalması küçük esnafa olumsuz yansıdı. Esnaf şu an ödemelerinin derdinde. Biri diğerinden borç alarak ödemelerini kapatmaya çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

Çarşıda alışveriş yapan çocuklardan Mustafa Ay ise kendisine bayramlık elbise aldığını söyledi. Bayrama hazır olduğunu dile getiren Aydın, bayram günü yakınlarının bayram ziyaretine gideceğini söyleyerek, şimdiden herkesin bayramını kutladı.