Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de misafir edilen depremzede sayısı 35 bini buldu

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş,

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, kentte misafir edilen depremzede sayısının 35 bini bulduğunu söyledi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli, 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrası çok sayıda kişi, farklı illere yönlendirildi. Mardin’e gelen depremzedeler otel, misafirhane, Gençlik ve Spor Bakanlığına (GSB) bağlı yurtların yanı sıra evlere yerleştirildi.

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, kentte misafir edilen depremzede sayısının 35 bini bulduğunu söyledi. Vali Demirtaş, Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet ve yaralılara acil şifalar diledi.

Depremin ardından devlet, millet el ele vererek sıkıntıları ve yaraları sarmaya başladıklarını ifade eden Vali Demirtaş, şöyle konuştu:

‘‘Bir taraftan çadır kentler, bir taraftan konteynır kentler kurulmaya başlandı. Kalıcı konutların temelleri atılmaya başlandı. Yaklaşık 8 ay sonra vatandaşlarımız kalıcı konutlarına yerleşecekler. Deprem nedeniyle Mardin’e gelen yaklaşık 35 bin vatandaşımızı evlerimizde, yurtlarımızda, misafirhanelerimizde, misafir ederek ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Böyle sıkıntılı bir zamanda kapılarını ve gönüllerini açmalarından dolayı Mardinli hemşehrilerime teşekkür ediyorum.”