Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe-Hatay arasında gönül köprüsü kuruldu

Depremin birinci yıl dönümünü geride bıraktığımız şu günlerde Kızıltepe’den Hatay’a minik ellerden minik yüreklere armağan projesi ile gönül köprüsü kuruldu.

Depremin birinci yıl dönümünü

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli 7,8 ve 7,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Ülke olarak hepimizi derinden etkileyen büyük afetin birinci yıl dönümünü geride bıraktık. Depremin ardından ülkemizin dört bir tarafından deprem bölgesinde yaşayan insanlar için yardım seferberliği başlamış, toplumsal duyarlılık ve yardımlaşma en üst düzeyde gerçekleşmişti.

Kızıltepe Dikmen Anaokulu yönetici ve öğretmenleri, toplumsal duyarlılık, yardımlaşma ve paylaşma duygusunu öğrencilerine kazandırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla öğrenci velileri ile birlikte topladıkları kırtasiye malzemelerinin yanı sıra atkı ve bere ördüler.

Gerek kırtasiye malzemeleri ve gerekse örülen atkı ve bereler, paketlenerek depremden etkilenen illerin başında gelen Hatay’ın Antakya Demirbilek İlkokulu’nda öğrenim gören öğrencilerin yanında olduklarını hissettirmek ve Kızıltepe ile Hatay arasında gönül köprüsü kurulması amacıyla Hatay’a gönderilmek üzere kargoya verildi.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Kızıltepe Dikmen Anaokulu Müdürü Mehtap KOÇHAN, Kızıltepe’den Hatay’a Minik Ellerden Minik Yüreklere Armağan Projesi ile temel amaçlarının depremden etkilenen bölgelerde yaşayan insanların yanında yer aldığımızı hissettirmek olduğunu ifade etti.

KOÇHAN, ayrıca, bu proje sayesinde anasınıfı öğrencilerine paylaşma ve yardımlaşma duygusunu somut olarak kazandırmayı hedeflediklerini, veliler aracılığıyla da toplumsal yardımlaşma ve dayanışma konusunda farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını belirtti. Kızıltepe’den Hatay’a minik ellerden minik yüreklere armağan projesinin yürütücüsü ve okulumuz Müdür Yardımcısı Kübra MAYTA başta olmak üzere tüm öğretmenlerimize velilerimize ve projemize destek veren esnaflarımıza yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.

Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Faruk ŞİMŞEK ise “Toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın önemi konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla yaptıkları Kızıltepe’den Hatay’a Minik Ellerden Minik Yüreklere Armağan projesi için Kızıltepe Dikmen Anaokulu yönetici ve öğretmenlerini tebrik ediyorum.” dedi.