Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe Belediyesinden kantin denetimi

Kızıltepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne

Kızıltepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, okulların açılmasının ardından kantinlerde denetimlere başladı. Öğrencilerin beslenme başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı kantinlerin hijyen şartları denetlendi ve uyulması gereken kurallar hakkında kantinciler bilgilendirdi.

Kızıltepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Denetleme ekibi tarafından ilçe genelinde faaliyet gösteren ilkokulu, ortaokul ve lise kantinlerinde yapılan denetimlerde, öğretmen ve öğrencilerin tüketimine sunulan gıdaların, insan sağlığını tehdit etmeyecek şartlarda satılıp satılmadığına, hijyen kurallarına uyulup uyulmadığına, gıdaların hazırlandığı çalışma tezgahlarının temizliğine, tüm gıda ürünlerinde son kullanma tarihlerinin geçmemiş ve orijinal ambalajlarının bozulmamış olmasına dikkat edildi.

Denetimlerde ayrıca okul kantini açabilmek ve çalıştırabilmek için temin edilmesi gereken resmi belgeler de kontrol edildi.

Ayrıca ilçemizde ilkokul, ortaokul, lise yakınlarında bulunan ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşıladığı mini market ve bakkallar da hijyen şartları, son kullanım tarihi, orijinal ürün açılarından denetlenecek dükkan sahipleri bu konuda uyarılacaktır.