Son Dakika Haberler

Dicle Elektrik, jandarmanın gözetiminde 13 trafoya el koydu

Dicle Elektrik, jandarmanın gözetiminde 13 trafoya el koydu
Okunma : 84 views Yorum Yap

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde faaliyet gösteren Dicle Elektrik, jandarmanın sağladığı güvenlik desteği ile kayıt dışı 13 trafoya el koydu.

Çınar ilçesine bağlı kırsal Yaprakbaşı ve Düzova mahallelilerin, elektriklerinin olmadığına yönelik iddiaları reddeden dağıtım şirketi, savcılığın kararının ardından sahada 35, koordinasyon merkezinde ise 6 olmak üzere 41 personel ve 19 araç ile kontrol yaptı. Dicle Elektrik, jandarmanın sağladığı güvenlik desteği ile yapılan kontroller sonunda tespit edilen kayıt dışı 13 trafoya el koydu.

Dicle Elektrik İl Müdürlüğü yetkilileri, yaptığı yazılı açıklamada, “Bölgede yaşanan ciddi kaçak elektrik kullanımına rağmen dağıtım şirketi olarak 2 mahallenin elektriğini kesmedik. Ancak aşırı düzeydeki kaçak tüketim sebebiyle bölgeye sağlanan elektriği diğer aboneler sağlıklı olarak alamıyordu. Savcılık kararıyla 5 ay sonra da olsa söz konusu 2 mahalleye girebildik. Yaptığımız kontrollerde toplam gücü 3 MVA olan 13 adet kaçak trafo belirleyerek tamamına el koyduk. Bu trafoların gücü ile 20-25 bin nüfuslu bir ilçenin elektrik ihtiyacının rahatlıkla karşılanabileceği düşünüldüğünde, kaçak tüketimin boyutu daha rahat anlaşılabilir” ifadelerini kullandı.

Kaçak elektrik kullanarak üretim yapan ile kullandığı elektriğin bedelini ödeyerek üretim yapanlar arasında ciddi bir adaletsizlik ve haksız bir rekabet yaşandığına da dikkat çeken yetkililer, yapılan mücadele ile bu haksızlığın önüne de geçildiğini belirttiler.

Dicle Elektrik İl Müdürlüğü yetkilileri, “Ülke ekonomisinin sürdürülebilir kalkınmasında önemli yer tutan elektriğin kaçak kullanımının önüne geçmek için tüm saha ekipleri ile aralıksız çalışmalar yürütüyoruz. Kaçak tüketimle mücadelemiz aralıksız sürecek ve bu şekilde haksız rekabeti ortadan kaldırmaya devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

 

Tattoo box a journey through time and ink : from la to provence tattoo box. کاربران بیشتر در دام کدام کلاهبرداری‌های اینترنتی می‌افتند؟. Best kadın sayfa 5 / 5 kadınlara dair herşey.