Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe Belediyesi üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere ücretsiz YKS eğitimleri veriyor

Kızıltepe Belediyesince, ilçede üniversite

Kızıltepe Belediyesince, ilçede üniversite hayali kuran gençlerin sınava daha iyi hazırlanabilmesi için Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) hazırlık kursları açıldı.

Belediye bünyesinde hizmet veren Gençlik ve Kültür Merkezinde kursa katılan öğrenciler, matematik, Türkçe, fizik, kimya, edebiyat, tarih, coğrafya, felsefe ve biyoloji gibi branşlarda verilen kurslardan tüm lise öğrencileri ve mezun öğrenciler ücretsiz faydalanabiliyor.

Konu bitimlerinde öğrencilere deneme sınavı uygulanıyor.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, gençlere destek olmak için belediye olarak çeşitli alanlarda kurslar açmaya devam edeceklerini söyledi.

Bu çerçevede üniversiteye hazırlanan gençlere yönelik ücretsiz TYT kursu açtıklarını hatırlatan Kaymakam Çam, kurslardan faydalanmak isteyen tüm gençleri Gençlik ve Kültür Merkezi’ne davet etti.

Gençlik ve Kültür Merkezi Sorumlusu Sümeyye Ökmen,  gençlerin geleceği için ellerinden gelen her şeyi yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Eğitimde fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Ökmen, şu ifadeleri kullandı:

“Hedefimiz gençlere güzel bir gelecek sağlamak, onlara umut olmak. Buradaki tüm hizmetlerden ücretsiz faydalanıyorlar. 2021 yılın sürecinde üniversiteye 19 öğrenci kazandırdık. Ayrıyeten konservatuara 10 öğrenci kazandırdık. MEB onaylı 21 kursumuz var. Kütüphanemizde yaklaşık 10 bin kitap var. Pandemi nedeniyle öğrencilerimizi belirli saatlere bölüşerek alıyoruz. Bize destek olan Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Hüseyin Çam’a teşekkür ediyorum.”

Öğrenciler, sağlanan hizmet için Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’a teşekkür ettiler.

Öğrencilerden Gülbahar Erkan da, sağlanan hizmetlerden çok memnunum kaldığını ifade etti.

Erkan, ”Kurslardan 3 buçuk aydır faydalanıyorum. Yeterli verimi alabiliyorum. Okul öncesi öğretmeni olmak istiyorum. Kızıltepe Belediyesine çok teşekkür ediyorum. Burada çok güzel eğitimler alıyoruz. Şartlar çok güzel. Eğitime dair ne istiyorsam burada var.” dedi.

Öğrenci Zilan Dalışık ise kurslar sayesinde üniversiteye iyi hazırlandığını ve eğitimlerden iyi verim aldığını söyledi.

Türkçe öğretmeni Nurullah Erdoğan da, kurumun sağladığı bu hizmetlerden durumu olmayan öğrenciler faydalandığını anımsattı.

Erdoğan, ”Öğrenciler çok hevesli. Elimizden geldiğince onlara yardımcı olmaya çalışacağız.” cümlelerine yer verdi.