Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe’de nevruz kutlaması sonrası olay çıktı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, HDP

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, HDP Sözcüsü ve Mardin Milletvekili Ebru Günay’ın da konuşma yaptığı nevruz kutlamanın ardından dağılan kalabalık içerisinde bulunan bir grup, PKK ve Öcalan lehinde sloganlar atmaya başlayınca, polis tazyikli su ve gaz bombasıyla müdahale etti.

 

Kızıltepe’de ilçe otogarı bitişiğindeki boş alanda kutlanan nevruz etkinliği saat 10.00’da başladı, 15.00’te sona erdi. Kutlama alanına gelenlerin, polisin yaptığı üst aramasından sonra alana girmelerine izin verildi. Alana gelenler, depremde 50 bine yakın vatandaşın vefat etmesine rağmen Kürtçe müzikler eşliğinde halay çekerek eğlenmeleri dikkat çekti.

HDP Sözcüsü ve Mardin Milletvekili Ebru Günay, konuşmasını tamamladıktan sonra platformdan ayrıldı. Programın sona ermesiyle kalabalık içerisinde bulunan bir grup, PKK ve Öcalan lehine sloganlar atarken bazıları da polise taş fırlattı.

Polis, tazyikli su ve gaz bombasıyla müdahale etti. Çok sayıda eylemci gözaltına alınırken atılan taşların isabet ettiği bazı sivil otomobillerin camlarının kırıldığı görüldü.