Son Dakika Haberler

Kızıltepe’de nevruz kutlaması sonrası olay çıktı

Kızıltepe’de nevruz kutlaması sonrası olay çıktı
Okunma : 134 views Yorum Yap

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, HDP Sözcüsü ve Mardin Milletvekili Ebru Günay’ın da konuşma yaptığı nevruz kutlamanın ardından dağılan kalabalık içerisinde bulunan bir grup, PKK ve Öcalan lehinde sloganlar atmaya başlayınca, polis tazyikli su ve gaz bombasıyla müdahale etti.

 

Kızıltepe’de ilçe otogarı bitişiğindeki boş alanda kutlanan nevruz etkinliği saat 10.00’da başladı, 15.00’te sona erdi. Kutlama alanına gelenlerin, polisin yaptığı üst aramasından sonra alana girmelerine izin verildi. Alana gelenler, depremde 50 bine yakın vatandaşın vefat etmesine rağmen Kürtçe müzikler eşliğinde halay çekerek eğlenmeleri dikkat çekti.

HDP Sözcüsü ve Mardin Milletvekili Ebru Günay, konuşmasını tamamladıktan sonra platformdan ayrıldı. Programın sona ermesiyle kalabalık içerisinde bulunan bir grup, PKK ve Öcalan lehine sloganlar atarken bazıları da polise taş fırlattı.

Polis, tazyikli su ve gaz bombasıyla müdahale etti. Çok sayıda eylemci gözaltına alınırken atılan taşların isabet ettiği bazı sivil otomobillerin camlarının kırıldığı görüldü.

Hvad er kør gokart hos racehall, høje taastrup ?. De bedste natur oplevelse tilbud i lejre. Ankara genelinde hayvan gübresi.