Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kaymakam Cıdıroğlu muhtarlar ile toplantılarına devam ediyor

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu başkanlığında kırsal mahalle muhtarlarıyla Kızıltepe Ortaokulu konferans salonunda ikinci muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi.

AK Parti İlçe Başkanı, İlçe Jandarma Komutanı, Belediye Kurum Müdürleri ile EDAŞ ve MARSU yetkililerinin de bulunduğu toplantıya 108 Kırsal Mahalle Muhtarı katılım sağladı.

Kaymakam/Belediye Başkan V. Fatih Cıdıroğlu’nun konuşmalarıyla başlayan toplantı, muhtarların kendini tanıtması ve muhtarı oldukları kırsal mahallelerinde bulunan eksiklikleri dile getirmesi ile devam etti.

Kaymakam Cıdıroğlu, “Siz muhtarlarla beraber yürüyeceğiz bu yolda hep birlikte çalışacağız Sizler de bizim bulunduğunuz yerlerdeki temsilcilerimizsiniz. Merkez ve Kırsal mahalle ziyaretlerine başladık haftada 3 mahalleyi ziyaret ediyoruz ve inşallah bu rakamı daha da arttıracağız. Bu ziyaretlerimiz sayesinde her şeyi yerinde görüyoruz eksiklikleri not ediyoruz. Gönül ister ki hepsini en kısa sürede yapalım ama tabiî ki bu kolay bir şey değil Kızıltepe büyük bir ilçe. Bizden önce yapılan şeyler mevcut bizler de güçlü ekibimizle üzerine bir şeyler ekleyeceğiz. Köylere baktığımızda çoğunlukta çöp konteyneri ve parke taşı talebi var. Bazı köylerde kanalizasyon sorunu var. İmkanlarımız dahilinde bu ihtiyaçları karşılamaya çalışacağız. Özellikle 2023 yılında köylerde parke taşı yapımına başlayacağız. Kış mevsimi geliyor yolların temizliği önemli özellikle kış mevsimiyle beraber çamur olan köy yollarına öncelik vereceğiz. Büyükşehir Belediyesi’nden mıcır talebinde bulunduk vatandaşlarımızı mağdur etmemeye çalışacağız. Hepimiz Kızıltepe için çalışıyoruz. Amacımız halka hizmet etmek. İlçe halkına en iyi hizmetin götürülmesi için problemlerin en kısa sürede çözüme kavuşturulması için koordineli ve omuz omuza çalışılması gerekmektedir. Özellikle ihtiyaçların tespiti için muhtarlarımızın halkla ilişkisi önem arz etmektedir.” dedi.

Toplantıda tüm muhtarların şikâyet, öneri ve belirtmek istedikleri hususlarla ilgili olarak görüşler alınarak, imkanlar dahilinde gerekli çalışmaların başlatılacağı belirtildi.