Son Dakika Haberler

Küçük Muhammed protez bacağa kavuştu

Küçük Muhammed protez bacağa kavuştu
Okunma : 34 views Yorum Yap

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde gelişim geriliği nedeniyle 2 yıl önce bacağı kesilen ve koltuk değneğiyle koşmaya çalışırken çekilen görüntüleri sosyal medyaya yansıyan 7 yaşındaki Muhammed Hüseyin, kaymakamlık ve hayırseverin desteğiyle protez bacağa kavuştu.

Sanayi Mahallesi’nde yaşayan Suriyeli Sabri ve Fadile çiftinin Türkiye’de dünyaya gelen ve henüz 3 yaşındayken sağ bacağı diz kapağından itibaren kesilen 5 yaşındaki Muhammed’in protezi evlerinde ailesine teslim edildi.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Kaymakam Adayı Ferdi Akgün ile birlikte aileyi evlerinde ziyaret etti.

Muhammed sağlık ekiplerinin de yardımıyla evinde protez bacakla ilk adımlarını attı.

“Allah herkesten razı olsun”

Muhammed’in babası Sabri Hüseyin, “Çocuğuma protez bacak yaptılar. Yürüdüğü için kendisi de çok seviniyor. Allah yardım eden herkesten razı olsun.” dedi.

Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği Başkanı Sadettin Kandemir, “Halk buna duyarsız kalmadı. Biz de duyarsız kalmadık. Dernek üyelerimiz Muhammed’i buldu ve bir hayırsever protez bacağı yaptırmayı üstlendi. Herkesten Allah razı olsun. İyilik kazanacak. Muhammed ilk adımları atıyor, biz de buna şahit olduğumuz için çok mutluyuz.” diye konuştu.

“Muhammed’in yürüdüğü günleri hep beraber gördük”

Küçük Muhammed ile sohbet eden Kaymakam Çam, çeşitli hediyeler verdi.

Kaymakam Çam, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Muhammed, Suriyeli misafirimiz. Koltuk değneği ile çekilen görüntüsü, bir noktada tüm Türkiye’yi birleştirdi. Muhammed’in ailesine ulaştık ve ele ele vererek Muhammed’in yürüyeceği, koşacağı günleri hep beraber gördük. Böyle bir durumda toplumun tüm kesimleri, katmanları bir araya geliyor. Bu da sevindirici bir durumdur. Türkiye’nin her yerinden telefonlar aldık, ‘bizde Muhammed’e yardımcı olmak istiyoruz’ diye. Bu da bu milletin ne kadar necip olduğunu gösteriyor. Bu konuda emek veren herkese, hayırseverlere, sivil toplum kuruluşlarımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Offre exclusive de tatouage au studio france tattoo box à avignon ! 2 heures pour 99€ tattoo box. خرید دریچه بازدید. Taxi hall in tirol , taxi 6060 ihr zuverlässiger taxiunternehmen in hall in tirol und in innsbruck.