Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Songur ailesinin 25 yıllık husumeti barışla sonuçlandı

Songur aileleri arasında 25

Songur aileleri arasında 25 yıldır süren husumet Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam ve kanaat önderlerinin katılımıyla düzenlenen barış yemeği ile noktalandı.

Songur aileleri kendileri için düzenlenen barış yemeğinde Kaymakam /Belediye Başkan V. Hüseyin Çam ve kanaat önderleri katılımıyla aralarındaki kırgınlığı sona erdirdi.

Barışa şahitlik etmenin mutluluğunu yaşıyoruz diyen Çam: “Bugün hayırlı bir iş için buradayız. Böyle hayırlı işlerin olması bizi ziyadesiyle memnun etmektedir. Öncelikle bu hayıra vesile olanlara teşekkür ediyorum. Yunus Emre bir şiirinde diyor ki;  Gönül calapın tahtı, calab gönüle baktı, iki cihan bedbahtı, eğer gönül yıktın ise. Calap’dan kasıt Hz. Allah gönül Allah’ın evi. Allah’ın evini yıkmak gönlü yıkmakla eş değerdir. Gönlü yıkmak Allah’ın evini yıkmakla eş değerdir. Gönül yapmak ise bu birliği beraberliği sağlamak, küskünleri barıştırmak. Hadiselerin neticesini güzelliğe neticelendirmek ise bir o kadar önemli bir o kadar kutsal bir vazifedir. Bu güzelliğin ortaya çıkmasında Songur ailelerine çok teşekkür ediyorum. Bu barışın sağlanmasında büyük emek sağlayan Dündar ailesine de çok teşekkür ediyorum. Duamız ve niyazımız şudur; inşallah bundan sonraki süreçte ilimiz, ilçemiz ve bölgemizde bu tarz üzücü hadiseler cereyan etmez. Var olan hadiseler de inşallah barışla sonuçlanır. Songur ailesine hayırlı uğurlu olsun diliyorum. Sizi size Allaha emanet ediyorum” dedi.