Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kaymakam Çam, Hanımeli Kadın Merkezi’ni ziyaret etti

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Hanımeli Kadın Merkezi’ni ziyaret ederek kadınların yaptığı çalışmaları inceledi.

Hanımeli Kadın Merkezinde 6 aydır devam eden İŞ-KUR destekli El Sanatları kursunun sona ermesiyle birlikte kurs boyunca yapılan çantalar ve amigurumi bebekler sergilendi. Kaymakam Çam, ziyareti sırasında çantaları ve amigurumi bebekleri inceleyerek, kursiyer ve eğitmenlerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Kadınların zarif dokunuşlarıyla şekillenen çantaları ve bebekleri beğenen Çam, kadınları tebrik etti. Kursiyerler ürünlerinde Kızıltepe’yi yansıtmayı da ihmal etmedi. Yöresel kıyafetli bebekler, Şampiyon Takımımız Yeni Kızıltepe Spor Voleybol Takımı formalı bebekler ve Mezopotamya Çilek Bahçeleri için tasarladıkları bebekler ile Kızıltepe’yi simgelemeye devam ediyor.

Yapılan ürünlerin Kızıltepe Üreten Kadınlar Kooperatifi tarafından satışının yapılmasını amaçladıklarını belirten Çam, “Bundan sonraki süreçte ürünlerin satışını gerçekleştireceğiz. Amacımız doğrultusunda Mardin’de küçükte olsa Kızıltepe üreten kadınlar kooperatifi adına bir dükkân açmak. Bu dükkân içerisinde siz kadınlarımızın üretmiş olduğu ürünler yer alacak.” dedi.