Son Dakika Haberler

Baharın gelişi coşkuyla kutlandı

Baharın gelişi coşkuyla kutlandı
Okunma : 57 views Yorum Yap

Kızıltepe Belediyesi tarafından düzenlenen Grup İmera Konseri ile baharın gelişi coşkuyla kutlandı.

Baharın gelişini simgeleyen gelenek ve göreneklerimizle zenginleşmiş ve temeli 5 bin yıllık tarihimize dayanan Nevruz kutlamaları kapsamında konser veren Grup İmera, Kızıltepeli vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

 

Kızıltepe Otogar alanında gerçekleştirilen konsere; Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, eşi Dilek Çam, protokol üyeleri ve binlerce vatandaş katıldı.

İmera Konseri öncesi yörenin sevilen Kemençe şarkıcısı Şakiro vatandaşları coşturdu. Ardından Hüseyin Çam, Nevruz ateşini yakarak günün anlam ve önemine değindi.

“Nevruz, bolluğun bereketin baharın adıdır” diyen Çam, “Nevruz, kardeşliğin sevginin kalplerde yeşeren umutların adıdır. Nevruz, toprakla birlikte gönüllere düşen cemrelerin adıdır. Nevruzun temsil ettiği bu değerlere uygun olarak kutlanılması çok önemlidir. Her kim 21 Mart’ı şiddetin, terörü övmenin vasıtası haline getiriyorsa o nevruza ihanet içerisindedir. Her kim bu ortak bayramı milletimizi kutuplaştırmanın birbirine kırdırmanın aracı haline getiriyorsa o nevruzu istismar ediyor demektir. Nevruz toplumun bütün kesimlerinin ortak değeri, ortak bayramıdır. Nevruz ayrışmanın değil birleşmenin adıdır. Nevruz Nazım’ın deyimiyle bir ağaç gibi tek ve hür bir orman gibi kardeşçe yaşayabilmenin adıdır.” dedi.

Bugün burada tarihin yazıldığını anımsatan Çam, “Birliğin, beraberliğin, kardeşliğin tarihini yazıyorsunuz. Nevruzu yıllarca siyasi argüman olarak kullanıp taşkınlık çıkartan taş atanlara saldıranlara inat, kardeşlikle huzur içerisinde nevruzun nasıl kutlanacağını tüm dünyaya gösteriyorsunuz. Sizleri tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Gönüllerin incinmediği nice Nevruz bayramlarında buluşmak temennisi ve duası ile. Sizi size sizi Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Kızıltepe’ye gelmekten mutluluk duyduklarını ifade eden Grup İmera: “Burada sizlerle olmaktan mutluluk duyuyoruz. Herkesin Nevruz Bayramı kutlu olsun. Sizlerle bir araya gelmemizi sağlayan Kaymakam/Belediye Başkan V. Hüseyin Çam’a da teşekkür ederiz” dediler.

Kızıltepelilere birbirinden güzel şarkılarını seslendiren Karadeniz müziğinin güçlü ekibi Grup İmera, performanslarıyla büyük beğeni aldı. Grup İmera, Karadeniz müziği ile Kızıltepelileri mest etti.

Duru kanatli alemİ. Action oplevelse i frederikshavn ? se de bedste action oplevelser i frederikshavn. De beste sunweb kefalonia last minute deals.