Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Depremzede çocuklar resim sergisi açtı

Mardin’de, deprem bölgelerinden gelerek

Mardin’de, deprem bölgelerinden gelerek misafir edilen çocuklar, iç zihin dünyalarını yansıttıkları resimlerden oluşturdukları serginin açılışını gerçekleştirdi.

 

Artuklu Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan ilköğretim öğrencileri, aynı yurtta misafir edilen depremzede resim öğretmeni Melek Dolaş Altunbaş tarafından verilen 2 aylık resim eğitimlerinin ardından yaptıkları 37 resimden oluşan bir sergi açtı.

Açılışa katılan Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, serginin açılışını yaparak depremzede çocukların hünerlerini sergilediği resimleri tek tek inceleyip onları tebrik etti.

Vali Demirtaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuklarımızın depremden etkilenmemesi için her türlü imkânı seferber ettiklerini dile getirdi.

Etkinliklerle çocuklarımızın depremin etkisinden kurtarmaya çalıştıklarını söyleyen Vali Demirtaş, “Kültürel ve sportif etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinliklerimiz devam edecek. Hem yurttaki hem Gençlik ve Spor Müdürlüğündeki arkadaşlarımız ciddi anlamda çocuklarımızla ilgileniyorlar. Ailelerde bu stresten kurtulmaya çalışıyor. Bu etkinliklerimiz inşallah devam edecek.” dedi.