Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Karamollaoğlu Kızıltepe’ye geliyor

Saadet Partisi (SP) Genel

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yarın yapılacak partisinin ilçe kongresine katılmak üzere Kızıltepe’ye geliyor.

Saadet partisi (SP) Kızıltepe İlçe Başkanı Hacı İlhan, Cumartesi günü düzenlenecek ilçe olağan kongresi öncesi kentte görev yapan basın mensupları ile bir araya gelerek kongre hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumartesi günü Solhan Düğün salonunda yapılacak olan ilçe olağan kongresine Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile birlikte Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan’ın da katılacağı bilgisi paylaşıldı.

İlhan, “Mardin ekonomisi tarım ağırlıklı, onun için en büyük sorunumuz enerji sorunu, özelleştirilen bir şirket bugün çiftçiye zülüm yapmaktadır. Harcamanın üzerinde tahakkuk eden faturalar ile halk perişan edilmiş bu hukuksuzluktur. Kesinlikle DEDAŞ denetlenmelidir, parti olarak önerimiz kurumun kamulaştırılmasıdır. İkinci büyük sorunumuz yıllarca bitmeyen GAP sulama projesidir. Projenin tamamlanmasıyla enerji sorunu da ortadan kalkacak. İstanbul’da denizin altından yollar yapılıyor, Kıbrıs’a borular döşeniyor. 2021 yılındayız ancak 30 yıldır bir GAP maalesef bitmiyor ve bitmeyecek gibi görünüyor. Diğer bir sorun Çevre yolu, İpekyolu Türkiye’nin en işlek yollarından bir tanesi. İran, Irak ve Suriye’ye bu yoldan araçlar gitmekte ve her gün kazalar yaşanmakta ölümlere yol açmakta. Kızıltepe’nin önemli sorunlarından biri de uyuşturucu ve kumardır. Emniyetin bu konuya ciddi bir şekilde eğilmesi gerekir.” dedi.

Cumartesi günün yapılacak olan SP Kızıltepe olağan ilçe kongresine Hacı İlhan yönetiminde tek liste ile seçime gidileceği açıklandı.