Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun: Terör örgütleri ile mücadelemiz kararlılıkla devam edecek

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun,

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, “Huzur ortamının devamı için, vatandaşlarımızın desteğinin devamıyla birlikte terör örgütleri ile mücadelemiz aynı irade ve kararlılıkla devam edecektir.” dedi.

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, Kasım ayına ilişkin ‘Asayiş, Güvenlik ve Huzur’ operasyonlarına ilişkin değerlendirme toplantısı düzenledi. Mardin 112 Acil Hizmetleri Müdürlüğü’nde yapılan basın toplantısına İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu ile İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday da katıldı.

‘KASIM AYINDA 40 TERÖR OPERASYONU DÜZENLENDİ’

Kasım ayında Mardin’de bölücü terör örgütü PKK ve FETÖ başta olmak üzere, terör örgütlerine yönelik 40 operasyonun düzenlendiğini belirten Vali Akkoyun, “Huzur ortamının devamı için, vatandaşlarımızın desteğinin devamıyla birlikte terör örgütleri ile mücadelemiz aynı irade ve kararlılıkla devam edecektir.” dedi.

322 DÜZENSİZ GÖÇMEN YAKALANDI’

Düzensiz göçle mücadele çalışmalarına da değinen Akkoyun, Artuklu Karayolları Parkı mevkiinde bulunan Mobil göç aracının ilerleyen zamanlarda Kızıltepe ve Midyat ilçelerinde de kurulacağının müjdesini verdi. Akkoyun, “Bu üç mobil göç aracı ile birlikte düzensiz göçle mücadelede gücümüz ve imkanlarımız daha da artacak ve daha etkin bir halde devam edecektir. İlimizde yakalanan düzensiz göçmen sayısı 2023 yılı içerisinde 322’dir. Ayrıca 9 organizatör yakalanarak yasal işlem yapılmıştır. Ülkemizin güvenliği huzur ortamının devamı için düzensiz göçle mücadelemiz karalılıkla devam edecektir.” diye konuştu.

‘128 UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 22 KİŞİ TUTUKLANDI’

Narkotik suçlarla mücadele kapsamında Kasım ayı içerisinde toplamda 128 operasyonun düzenlendiğini aktaran Akkoyun, operasyonlar kapsamında 123 kişinin gözaltına alındığını, 22 kişinin de tutuklandığını aktardı. Vali Akkoyun, “İçişleri Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ projesiyle, uyuşturucuyla mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışması yürütülerek, uyuşturucu kullanımının henüz başlamadan önüne geçilmesi hedefleniyor. Proje kapsamında ilimizde 848 kişiye eğitim verilmiştir.” dedi.

‘HUZUR VE GÜVEN UYGULAMALARI 441 KİŞİ YAKALANDI’

Kaçakçılık ve huzur operasyonları kapsamında Kasım ayı içerisinde 68 operasyonun düzenlendiğini belirten Akkoyun,  yakalanan şahıslar hakkında adli işlemlerin gerçekleştirildiğini aktardı. Akkoyun, “Adli işlemler sonucunda 46 kişi gözaltına alınmıştır. Huzur ve güven uygulamaları kapsamında aranan 441 kişi yakalanmıştır.” dedi.

‘ÖLÜMLÜ VE YARALANMALI KAZALARDA YÜZDE 6 ORANINDA AZALMA GÖRÜLMÜŞ’

Vali Akkoyun, sözlerine şöyle devam etti: “Trafik Denetimleri kapsamında kontrol edilen araç sayısı 165.456, denetlenen okul servisi araç sayısı ise 1.848’dir. Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın Projesi kapsamında yaya geçitlerine ‘Önce Yaya Görseli’ yapılmıştır. Bununla birlikte içişleri bakanlığımız tarafından trafik güvenliğine dikkat çekmek amacıyla ‘Bir Hareketime Bakar Hayat’ projesi kapsamında havalimanı, AVM ve otobüs durakları gibi yerlere afiş asılıp emniyet kemeri simülasyon aracından yararlanılarak vatandaşlarımıza bilgilendirmelerde bulunulmaktadır. Ayrıca Emniyet kemeri Simülasyon aracı ve Mobil Eğitim araçları ile okul çağındaki çocuklarımızda trafik bilincini oluşturmak için teorik ve uygulamalı eğitim verilmiştir. Tüm bu çalışmalar ışığında 2023 Kasım ayında, geçen yılın kasım ayına göre, Mardin’imizde ölümlü ve yaralanmalı kazalarda yüzde 6 oranında azalma görülmüştür. İlimizin huzuru ve güvenliği için verdiğimiz mücadele kararlılıkla hız kesmeden toplumun tüm kesimlerinde değerli Mardinli hemşerilerimiz desteğiyle devam etmektedir. İlimizde, teröre, onların işbirlikçilerine, zehir tacirlerine, organize suç örgütlerine müsaade edilmemiş ve edilmeyecektir inşallah. Bu amaçla gayret ve fedakarlıkla çalışan Emniyet ve Jandarma birimlerimize, tüm güvenlik kuvvetimize, düzensiz göçle mücadele kapsamında çalışan Göç İdaresi personellerimize ve bize huzur güven ortamının sağlanması konusunda destek veren iradesini tam olarak ortaya koyan ve onlardan aldığımız gücümüzü kıymetli Mardinli vatandaşlarımıza göstermiş oldukları destekten dolayı şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de Mardin’in daha huzurlu daha güvenli bir kent olabilmesi için gayretle çalışmaya devam edeceğiz bu gayretli çalışma sırasında vatandaşlarımızdan öncelikle 112 ihbar hattını etkin bir şekilde kullanmalarını istiyoruz.  Vatandaşlarımız şunu bilmeli ki 112 ye yapmış oldukları her ihbar mutlaka özenle, hassasiyetle değerlendirilecek ve gereği yapılacaktır.”