Son Dakika Haberler

Mardin’de ortaokul öğrencileri gıda kolisi dağıttı

Mardin’de ortaokul öğrencileri gıda kolisi dağıttı
Okunma : 40 views Yorum Yap

MARDİN merkez Artuklu ilçesinde eğitim veren Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, 100’ü aşkın yetim, muhtaç ve depremzede aileye gıda kolisi ve nakdi yardım zarfı ulaştırdı.

Mardin Artuklu Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu tarafından “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir”  Hadis-i şerifinden yola çıkarak  “Gönlünüze Misafir Olmaya Geldik” sloganıyla yardım kampanyası başlattılar.

Okulun Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri öncülüğünde okul idaresi, öğretmen, veli ve öğrencilerin de destek verdiği kampanya kapsamında hazırlanan 100’ü aşkın gıda kolisi ve nakdi yardım zarfı yetim, muhtaç ve depremzedelere ulaştırıldı.

Proje koordinatörlerinden Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Fatih Akman, kampanyaya destek veren herkese teşekkür etti. Akman, on bir ayın sultanı Ramazan’ın birlik, beraberlik, yardımlaşma ve paylaşma ayı olduğu bilinciyle bu ayın manevi atmosferinden istifade etmek için Hacı Suphiye Bölünmez İmam-Hatip Ortaokulu ailesi olarak bu projeye dört elle sarıldıklarını, ihtiyaç sahibi bir yetimin, bir muhtacın veya bir depremzedenin ihtiyacını karşılamanın mutluluğunu süreç boyunca yaşadıklarını belirtti.

Proje koordinatörlerinden  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Abdurrahim Ortaç ise öğrencilerinin bu projede büyük bir heves ve özveriyle yer almak istediklerini, dolayısıyla öğrencilerin yaptıkları bağışları birebir kendileri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın haz ve mutluluğunu zirvede yaşadıklarını belirtti.

Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu olarak sosyal sorumluluk projeleri kapsamında böyle bir çalışmanın içerisinde olmanın heyecan ve gururunu yaşadıklarını kaydeden Okul Müdürü Şeyhmus DEMİR ise şunları söyledi:

“Ramazan ayı rahmet, mağfiret ve bereket ayıdır. Manevi atmosferi yüksek bu ayda okulca böyle bir çalışmayı gelenekselleştirmenin mutluluğunu biz de yaşıyoruz.  Bizim nezdimizde de Ramazan hem çocuklarımızın yardım çalışmalarında koşturmanın sevinç ve mutluluğunu görmek hem de yetim ve muhtaçların sevinç ve mutluluğuna vesile olma ayıdır. Projenin en güzel yanlarından biri de şüphesiz öğrencilerimizin ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmenin verdiği hazzı bizatihi kendi elleriyle taşıdıkları yardımlarla yaşamış olmalarıdır. Bu tür çalışmalarımız imkanlarımız dahilinde yıl boyu ‘Değerler Kulübü’ çerçevesinde devam edecektir. Bu şekilde hem çocuklarımızın bir insanın derdine derman olma hazzını hem de bir ihtiyaç sahibini sevindirmeyi geniş zamana yaymaya niyet ettik, Rabbimiz niyetimizi halis kılsın, çalışmalarımızı hayırlara nüve kılsın. Bu vesileyle de projenin koordinatörü olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum. Allah, yaptıkları bu güzel ve anlamlı yardımları kabul etsin diyorum.” (DHA)

Action oplevelse i køge ? se de bedste action oplevelser i køge. Så tag gummistøvlerne på og tag med os på en kulinarisk tangsafari ved vandkanten ved kysten. Elektronika led aydınlatma İnşaat İşleri kalebodur ve seramik uygulama.