Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İmam Hatip öğrencilerinden “Bayat Ekmek” kermesi

Mardin’de Hacı Suphiye Bölünmez

Mardin’de Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, depremzedeler ve okulun Yetim Kardeş Projesi’ne destek amaçlı bayat ekmek kermesi açtı.

Mardin’de hem akademik başarı hem de ahlaki anlamda öğrencilerin yetişmesi için emek harcayan ve adından söz ettiren Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu, her güne bir etkinlik misyonunu kararlılıkla devam ettiriyor.

Depremzedeler ve okulun yıllardır devam ettirdiği Yetim Kardeş Projesi yararına düzenlenen kermeste onlarca velinin desteğiyle yapılan yemekler, yine onlarca veliye ve yüzlerce öğrenciye sunuldu.

Ayrıca ekmek israfına dikkat çekmek, bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla “Bereketin Timsali Ekmeğini Çöpe Atma” sloganıyla bu sene 4.sü yapılan Geleneksel Bayat Ekmek Kermesi’nde, bayat ekmeklerden yapılan yiyecek ve tatlılar yoğun ilgi gördü.

Kermese gösterilen yoğun ilgi karşısında okulun manevi yönden de öncü bir okul olduğunu belirten Okul Müdürü Şeyhmus Demir, “Başarılı fakat manevi olarak kendini geliştirmemiş nesiller yetiştirmek geleceğimiz adına ne kadar faciaysa manen iyi olup gelecekte söz sahibi olamayan etkisiz nesiller yetiştirmek de bir o kadar nesil israfıdır. Bizim okulumuzun yıllardır yüklendiği misyon, geleceğe yön veren erdemli insanlar yetiştirmektir. Bunu gerçekleştirmek için velilerimizi bugünkü etkinlikte olduğu gibi her zaman yanımızda gördük. Emeği geçen bütün velilerimize, öğretmenlerimize ve yardımlaşmayı bu yaşta öğrenen çocuklarımıza teşekkür ederiz.” dedi.