Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti adayı Kılıç: “Kürtçe dilinin önündeki engelleri Cumhurbaşkanımız kaldırdı”

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimi hazırlıkları çerçevesinden AK Parti Nusaybin’de Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışını gerçekleştirdi.

Lozan Caddesinde açılan SKM’in açılış kurdelesi AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Faruk Kılıç, İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel, Büyük Birlik Parti (BBP), HÜDA PAR ve Yeniden Refah Partisi ilçe yöneticileri katıldı.

Seçim Koordinasyon Merkezinde bir konuşma yapan AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Faruk Kılıç, 14 Mayıs seçimlerine giderken ilk bismillah dediklerin yerin SKM’ler olduğunu söyledi.

Bu seçimi çok önemsediklerini ve diğer diğer seçimlerinden farklı gördüklerini ifade eden Kılıç şöyle konuştu;

“Bu seçim neden kıymetlidir?  Dünyada ikinci yüzyıla girerken, üretim zincirleri kırılırken, emperyalist güçlerin yeninden şekil verdiği bir dönemde 21 yıldır AK Parti’nin getirdiği huzurun, güvenin, istikrarın sürmesi için çok kıymetlidir. AK Parti hakları iade etme noktası başta olmak üzere yaşamamızı kolaylaştıran birçok alanda devrim yaptı. Bunların devam etmesi ve tabiri yerindeyse ülkemizin bir üst lige çıkması için ‘doğru adamla doğru adımlarla’ Recep Tayyip Erdoğan ile yolumuza devam etmemiz lazım. Nusaybin, ticaretin, ilmin, irfanın, eğitimin merkezinin izlerini taşıyor. Elbette bu seçimde hem Cumhurbaşkanımıza hem de bizlere destek vererek, Cumhurbaşkanımızı yeniden seçerek Nusaybin’in yeniden eski ihtişamlı günlerine dönmesi için var gücümüzle çalışacağız.”

Daha sonra konuşmasına Kürtçe devam eden Faruk Kılıç, Kürtçe dilinin konuşulmaya yasak olduğu günlerden bugün resmi kurumlarda Kürtçe konuşmanın serbest olduğu günlere, devletin Kürtçe 24 saat yayın yapan televizyon kanalına, Kürtçe önündeki birçok engellemelerin Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümetleri sayesinde olduğunu vurguladı.

Kılıç konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Bırakın devlet dairesinde sokakta dahi insanlar kendi dilinle konuşamıyordu. Bunun için çok insanımız cezaevlerine girdi, mağdur oldu. Bunu kim kaldırdı elbette Sayın Cumhurbaşkanımız kaldırdı. Annelerimizin 1990’lı yıllarda olduğu gibi tekrar ağlamasına izin vermeyeceğiz. Babamız, amcamız, ağabeyimiz evden işe gittiğinde acaba bir daha döner mi korkusunu AK Parti döneminde aştık. Asit kuyularını unutmadık. Burada çok badireler atlattık. Onun için artık ‘edi beşe’ (artık yeter!)’ diyoruz ve oyunuzu kendimize, refahımıza ve huzurumuza vereceğiz. Şehrimizi inşa etmemiz için bizler var gücümüzle çalışacağız. Nusaybin halkımızdan talebimiz sandığa gittiklerinde bunları bir kez daha gözden geçirmelidir. Nusaybinli vatandaşlarımız vefakârdır, kadirşinastır. Hem Cumhurbaşkanımız hem de kendimiz için 14 Mayıs’ta sizlerden destek bekliyoruz.”

Konuşmalardan sonra SKM açılışına katılan vatandaşlarla bir süre sohbet eden Faruk Kılıç, bazı STK ve dernekler ile Akarsu Mahallesini ziyaret etti.