Son Dakika Haberler

Mardin’de “Sıcak sofralar yeniden kurulsun” kampanyası

Mardin’de “Sıcak sofralar yeniden kurulsun” kampanyası
Okunma : 184 views Yorum Yap

MARDİN’de, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı öncülüğünde başlatılan “Sıcak sofralar tekrar kurulsun” kampanyası kapsamında deprem bölgesindeki konteyner kentlerde kullanılmak üzere “Mutfak seti” gönderiyor.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen 11 ilde yaralar sarılamaya devam ediliyor. Asrın felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren her kademesi ile sahada olan AK Parti kadın kolları teşkilatları, özellikle kadın ve çocukların ihtiyaçlarını tespit ve temin için seferber oldu.

Çadır ve konteyner kentlerin kurulması ile ihtiyaçlar farklı bir noktaya taşıdı. Yapılan saha çalışmalarında diğer ihtiyaçlarla birlikte bölgedeki ailelerin günlük yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için kadınların mutfak eşyaları temininde güçlük çektikleri tespit edildi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir’in öncülüğünde “Sıcak sofralar tekrar kurulsun” kampanyası başlatıldı. Mardin’de de başlatılan kampanya kapsamında hazırlanan 110 mutfak seti, deprem bölgesine gönderiliyor.

Mutfak setinde: Tencere-tava, çaydanlık, tabak-kase, bardak, çatal-kaşık saklama kabı, ekmek bıçağı, sofra bezi vs. gibi malzemeler bulunuyor.

Konu ile ilgili gazetecilere açıklama yapan AK Parti Mardin İl Kadın Kolları Başkanı Esengül Aydın Sancar, depremin yaşandığı ilk günden beri sahada olduklarını söyledi.

Konteyner kentlerde kalacak vatandaşlar için “Sıcak sofralar tekrar kurulsun” ismiyle mutfak seti kampanyası başlattıklarını kaydeden Sancar, şöyle konuştu:

“Pazartesi günü başlayan kampanyamız kapsamında her bir kardeşimiz evinde, çeyizinde kullanmadığı mutfak malzemelerini getirdi. Mardin esnafı da çok duyarlı davranarak hazırladığımız 110 mutfak setini deprem bölgesine gönderiyoruz. Setin içinde çaydanlıktan tencere kadar, çatal, bıçak, bardaktan saklama kabına kadar bir mutfakta bulunması gereken her şey var. Bu yarayı hep birlikte sarabileceğimize inanıyorum. Bize destek olan ve olacak herkese çok teşekkür ediyoruz. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.”

 

 

Istanbul sancaktepe bitki yetiştirme ışıkları. En privat helikoptertur er en helt særlig oplevelse, hvor du kan få udsigten helt for dig selv. Ontdek de beschikbare last minute naar makadi bay en boek vandaag nog jouw zonvakantie.