Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hayvan Hastanesine ziyaret

Mardin Valisi ve Büyükşehir

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mahmut Demirtaş, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Şube Müdürlüğü Hayvan Hastanesini ziyaret etti.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Adil Alan, HAYTAP yetkilileri ve hastane personeli ile beraber incelemelerde bulunan Vali Demirtaş, çeşitli okullardan gelen öğrenciler ile de bir araya gelerek kendilerine hediyeler dağıttı.

1931 yılında Floransa’da toplanan kuruluş dünya üzerinde yok olma tehdidi altında bulunan hayvan türlerine dikkat çekmek amacıyla 4 Ekim’i Hayvanları Koruma Günü ilan etmişti. Bu günün amacı da evrende insanlardan başka canlılar olduğunu anlamak ve yaşama hakkına saygı duymak olarak belirlenmişti.

Bu vesileyle Vali Demirtaş’da Hayvan Hastanesine bir ziyaret gerçekleştirerek;

‘’Bugün burada 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla can dostlarımız ile bir aya geldik. Aynı zamanda çeşitli okullarımızdan gelen minik öğrencilerimiz ve hayvan sever vatandaşlarımız ile de bir raya gelme fırsatımız oldu. Burada bulunan tüm insanların ortak bir amacı var. Öğrencilerimize bu küçük yaşta hayvan sevgisini aşılama gayreti içerisindeyiz.  Karşılıksız sevgileri ile her an yanımızda olup hayatımızın bir parçası olan minik dostlarımıza hep sevgiyle yaklaşıyoruz. Onların yaşam alanlarına müdahale etmemek ve yaşam koşullarını her geçen gün daha çok iyileştirmek üzere ekip arkadaşlarımız ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz’’ diye konuştu.