Son Dakika Haberler

Hava sıcaklığı 44 dereceyi buldu, meydanlar boşaldı

Hava sıcaklığı 44 dereceyi buldu, meydanlar boşaldı
Okunma : 20 views Yorum Yap

Mardin’de 44 dereceyi bulan sıcaklar vatandaşı bunaltırken cadde, sokak ve meydanlar boşaldı.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Sokaklar ve tarihi mekânlar boş kalırken, işletmeler gündüz iş yapamaz hale geldi. Termometrelerin 44 dereceyi gösterdiği Mardin’in Derik ilçesinde de cadde ve sokaklar boş kaldı. Orhan Erol, bu sıcaklığa halk arasında incir sıcaklığı dediklerini söyleyerek, “Biz her yıl bunları yaşıyoruz. Sıcaklık 50 dereceyi de buluyor” diye konuştu.

Vatandaşlardan Zekeriya Güler, Mardin’in turizm kenti olduğunu ve sıcaklardan olumsuz etkilediğini söyledi. 50 dereceyi bulan sıcaklardan dolayı kente gelen misafirlerin sayısında bir azalma olduğunu belirten Güler, İl merkezinin ilçelere göre daha serin olduğunu, ancak yine de havadan çok sıcak olduğunu söyledi.

Adapazarı’ndan Mardin’i gezmeye gelen öğretmen Halil Yıldız, ailesiyle birlikte tatile Mardin’e geldiğini, kentin çok güzel olduğunu, fakat havanın çok sıcak olduğunu dile getirdi. Mardin’i daha önce kitaplardan okuduğunu, TV’lerde gördüğünü belirten Yıldız, bu kez gelip kendi güzüyle görmek istediğini ve Mardin’e geldiğini ve çok beğendiğini, herkese Mardin’e gelip gezip görmeye davet etti.

 

Offre exclusive de tatouage au studio france tattoo box à avignon ! 2 heures pour 99€ tattoo box. View all result. Best kadın sayfa 3 / 5 kadınlara dair herşey.