Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Faruk Kılıç: Rabbim bizi mahcup etmesin

28.Dönem milletvekili genel seçimlerinde

28.Dönem milletvekili genel seçimlerinde AK Partiden Mardin 1. Sıradan milletvekili adayı gösterilen Faruk Kılıç, adaylığı ile ilgili olarak yaptığı ilk açıklamada “Şüphesiz bu Allah’ın lütfudur.” dedi.

AK Parti Mardin milletvekili aday listesinde birinci sırada yer alan Faruk Kılıç, YSK’ye teslim edilen aday listesinde partisinin Mardin 1. Sıra adayı olarak isminin açıklanmasında sonra yaptığı ilk açıklamada, “Dua ve destekleriyle sürekli yanımızda gördüğümüz Mardinli hemşerilerimizin vefası takdire şayandır” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Kılıç, sosyal medya hesabından yaptığı ilk paylaşımda, “Şüphesiz bu Allah’ın lütfudur. Bizleri AK Parti Milletvekili Adaylığına layık gören başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu süreçte yol yürümeye devam ettiğimiz aday adayı arkadaşlarımıza da şükranlarımı sunuyorum. Dua ve destekleriyle sürekli yanımızda gördüğümüz Mardinli hemşerilerimizin vefası takdire şayandır. Bu vesileyle desteklerinin devamını diliyorum. Rabbim bizi mahcup etmesin.” ifadelerini kullandı.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak 28. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde AK Parti listesinden Mardin 1’inci sıradan milletvekili adayı gösterilen Faruk Kılıç AK Parti’de çeşitli kademelerde görev aldı. Ak Parti Kızıltepe ilçe başkanı, ardından Ak Parti Mardin il başkanı olarak görev alan Kılıç, adaylık sürecinde il başkanlığı görevinden istifa ettikten sonra aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu. Tecrübeli siyasetçi açıklanan listede birinci sıra aday olarak yer aldı.

FARUK KILIÇ KİMDİR?

2 Mayıs 1974 Mardin ili Kızıltepe ilçesi Doyuran köyü doğumlu olan Faruk Kılıç. İlk, orta ve liseyi Kızıltepe ilçesinde okudu.

1999 yılında İnönü Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Kızıltepe’nin önde gelen aşiretlerinden Şüküran Aşiretine Mensup olan Faruk Kılıç, MÜSİAD Mardin’in kurucuları arasında yer alan Faruk Kılıç, İlim Yayma Vakfı ile Birlik Vakfı Mardin Şube yöneticiliği, dört yıl Kızıltepe Sosyal Yardımlaşma Vakfında üye sıfatıyla görev yapan Faruk Kılıç, aynı zamanda birçok sivil toplum örgütünde de yer aldı.

İŞ HAYATI

Mardin güç birliği çalışma platformu üyesi de olan Faruk Kılıç Aytaç Et Ve Süt Ürünleri A.Ş’nin makarna fabrikasında muhasebe ve yöneticilik yaptı. Eurogaz Gaz Dağıtım A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanlığını da yapan Kılıç özel sektörde halen sahibi olduğu Kılıçlar Tarım Ürn.İth.İhr.İnş.San.Ve Tic.Ltd.Şti. adı altında gübre, hibrit mısır tohumu, traktör yedek parça (Mardin, Batman ve Şırnak illeri) Bölge bayilikleri ile beraber akaryakıt ve LPG istasyonu işletti. Aynı zamanda çiftçilikle uğraşmakta…

SİYASİ HAYATI

Üniversite yıllarında Malatya’da Refah Partisi il Gençlik kolları Eğitim Başkanlığını yapan Kılıç daha sonra AK Parti’nin Kızıltepe  ilçe yönetimi, birim başkanlığı görevlerinde yer aldı. 26 Temmuz 2016 tarihinden AK Parti’nin Kızıltepe İlçe Başkanlığına getirilen Kılıç, iki dönem AK Parti’den milletvekili aday adaylığı için başvurdu. 23 Kasım 2018 tarihinden beri AK Parti Mardin il başkanlığı görevini üstlenen Faruk Kılıç bu görevinden istifa ederek 28. Dönem milletvekili aday adaylık başvurusunda bulundu.