Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sevgi Günü’nde gönüllere dokunuldu

Kızıltepe Kaymakamlığı, Kızıltepe Belediyesi

Kızıltepe Kaymakamlığı, Kızıltepe Belediyesi ve Kızıltepe Üreten Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Kızıltepe’de ‘Sevgi Günü’ programları düzenledi.

Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’ın Eşi Dilek Çam 14 Şubat Sevgi Günü’nde genç, yaşlı, erkek, kadın, çocuk demeden herkesin yüzünü güldürdü.

Kızıltepe Üreten Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Dilek Çam, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Mikro kredi Kızıltepe Şubesi Ekipleri ile 14 Şubat Sevgi Günü kapsamında bazı ziyaretlerde bulunup vatandaşların gönlüne dokundu.

Kızıltepe Devlet Hastanesi Göğüs Polikliniğinde yatan hastalara ziyaretlerde bulunup kendilerine hediyeler takdim etti. Bütün hastalarla yakından ilgilenerek hastalara acil şifalar dilendi. Ardından girişimci kadın esnaflar ziyaret edildi,  sokak hayvanlarının da unutulmadığı programlar ardarda devam etti.

Soğuk havalarda yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için belli noktalara yem bırakıldı. Hayvanlara bizzat kendisi yem veren Çam, herkesin sokak hayvanlarına karşı duyarlı olması gerektiğini belirtti.

Birçok aile ziyaret edildi

Program kapsamında birçok aileyi ziyaret eden Kooperatif Başkanı her aileye ihtiyacı olan hediyeyi takdim etti. Çeyiz hazırlığı yapan genç kızlara kahvaltı takımı, diğer ailelere de birtencere takımı, çaydanlık, cezve takımı, ütü, blender seti gibi hediyeler takdim etti. Bebeği engelli olan bir anneye isteği üzerine bebek arabası hediye edilirken çocuklarına bakabilmek ve para kazanmak için dikiş makinesi isteyen annenin de isteği geri çevrilmedi.

Çam, çocuklarla lunaparkta doyasıya eğlendi

Kızıltepe Kaymakamlığı ve Kızıltepe Belediyesi’nin ilçede eğitim gören ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine sömestr tatili hediyesi olarak verdiği lunapark biletleri ile çocuklar soluğu lunaparklarda aldı.

Çocuklarla birlikte lunaparkta eğlenen Hanımefendi Çam, “Çocuklarımızla birlikte olmak onların sevincine, mutluluğuna ortak olmak mutluluk verici. Sevgi günü kapsamında bizlerde çeşitli ziyaretler gerçekleştirip etrafımızdakilerin yüzünü güldürmek onları mutlu etmek istedik. Yaptıklarımızla onları mutlu debildiysek ne mutlu bizlere… Amacımız bu günde hep birlikte sevgiyi aşılamak ve çoğaltmak, 16 Şubat Çarşamba günü 2. sini düzenleyeceğimiz, farklılıklarımızla kucaklaşacağımız kadınlarımızla eğlence ve yarışma içerikli programımız olacak orda da kadınlarımızı mutlu etmek hedefimiz” dedi.