Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Faruk Kılıç: Hedefimiz 3’te 3 veya 4-2’lik tabloyu lehimize çevirmek

AK Parti Mardin Milletvekili

AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Faruk Kılıç, 14 Mayıs seçimleri öncesi çok iddialı konuştu: “Minimum 3 milletvekili çıkarma hedefimiz var. 4-2 olan tablonun bizim lehimize dönüşeceğine inanıyoruz.”

Mardin’de seçim çalışmalarını çok yoğun bir şekilde sürdüren, gündüz köy, hane ve esnaf ziyaretleri yapan AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Faruk Kılıç, akşamları da seçim koordinasyon merkezlerine gelen misafirleri ağırlıyor.

“Halkın teveccühü sandığa yansıyacak”

Milletvekili adayı Kılıç, Kızıltepe Seçim Koordinasyon Merkezi’nde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Seçim takvimi açıklandığından beri saha olduklarını vurgulayan Kılıç, şöyle konuştu:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiriyle 6 arkadaşımız ile önümüzdeki süreçte Allah izin verirse parlamentoda temsil edecek. Halkta ciddi bir teveccüh var. Kırsalı geziyoruz. Bugün kırsalda yaklaşık 30 mahallemizi ziyaret ettik. Halk bizi hem kucaklıyor hem de bizi sevgiyle karşılayarak bizi bağrına basıyor. Dün bunu en güzel örneğini Gökçe’de yaşadık. Binlerce insan bizi miting havasında karşıladı. Eminim ki bu teveccüh sandığa da yansıyacak.”

“Minimum 3 milletvekili hedefimiz var”

Kılıç “Şu anda mevcut tablo 4 HDP, AK Parti’de yani bizde 2 milletvekilimiz var. Önümüzdeki süreçte minimum 3 milletvekili hedefimiz var. Beklentimiz 3-3 veya 4-2 olarak tablonun bizim lehimize dönüşeceğine inanıyoruz. Biz bunu normal basit bir iddia olarak söylemiyoruz. Halktan gördüklerimizi söylüyoruz. Yaptığımız anketler bunu gösteriyor, vatandaşın bize gösterdiği ilgi bunu gösteriyor.” dedi.

“Vatandaşların onları tanımadığını müşahede ediyoruz”

Yeşil Sol Parti adaylarının halk tarafından tanınmadığını kaydeden Kılıç, “HDP’nin göstermiş olduğu adaylara baktığımızda hiçbir tanesinin yerli olmadığını, hiçbirinin Kızıltepeli olmadığını ve Mardin dışında adaylar olduğunu, vatandaşların onları tanımadığını müşahede ediyoruz. Kendi tabanlarında bu konuda ciddi tepki ve serzenişler var. Öbür tarafa baktığımızda Kızıltepeli olarak listenin başında bizler varız. Mardinli, Midyatlı arkadaşlarımız var. Dolayısıyla burada toplum içerisinde yaşamış, toplumu bilen, toplumun sorunlarını bilen, sorunları meclise taşıyabilecek ve bu sorunlara çözüm üretebilecek, vatandaşın yanında yer alan kadroların olduğunu görüyoruz. O anlamda ben tablonun değişeceğine inanıyorum.” diye konuştu.