Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Engelli vatandaşlara medikal malzeme dağıtıldı

Mardin Valisi ve Büyükşehir

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca düzenlenen medikal cihaz dağıtım programına katıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında düzenlenen programa Vali Demirtaş’ın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, kurum müdürleri, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Programda 5 adet yetişkin manüel tekerlekli sandalye, 10 adet çocuk manüel sandalye, 8 adet akülü sandalye, 80 adet tansiyon ölçme cihazı, 50 adet seker ölçme cihazı, 5 adet nebulizatör cihazı ve 20 adet yetişkin hasta bezi dağıtımı gerçekleştirildi.

Engelli vatandaşlar için yapılan hizmetlerden büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Demirtaş, şöyle konuştu:

“Hayatımda zevk aldığım en güzel hizmetlerin başında engelli kardeşlerimize bir hizmet sunmak,  onlara bir şeyler yerine getirmek bu beni ziyadesiyle çok mutlu ediyor. Bir taraftan Mardin’de altyapı hizmetleri yapıyoruz, sağlık hizmetleri, eğitim hizmetleri, güvenlik hizmetleri her türlü hizmeti yapıyoruz. Ama bu tür hizmetlerin yanında engelli kardeşlerimize yapmış olduğumuz hizmetlerin ayrı bir lezzeti, ayrı bir tadının olduğunu düşünüyorum. Onun için kendinizi asla yalnız hissetmeyin. Biz devlet olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde sizlere hizmet etmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz, onur duyuyoruz. Hem evimizin kapısı hem iş yerimizin kapıları sizlere 24 saat açık olduğunu özellikle bilmenizi istiyorum. Bir derdiniz bir sıkıntınız olduğu zaman bizler hep yanınızda olacağız. Yaklaşık 15 binin üzerinde kayıtlı engelli kardeşimiz var Mardin genelinde. Bunların yaklaşık 10 binine evde bakım hizmeti veriyoruz. Son aylarda Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı olarak, yani Mardin Belediyesi olarak yaklaşık 1500 kardeşimize yardım etmişiz. Bunlar yeterli mi? Tabii ki yeterli değil daha fazlasını yapacağız. Allah hakikaten kimseyi engelli yapmasın, zor bir iş. Hepimizin bir engelli adayı olduğunu çok iyi biliyorum. Çünkü yarının ne olacağını, bir dakika sonra, bir saniye sonrasının ne olacağını, hayatımızda nasıl bir değişiklik olacağını bilemiyoruz. Onun için empati kurmamız lazım. Mutlaka kendimizi bir engelli kardeşimizin yerine koyup ona ne yapmamız gerektiğini çok iyi bir şekilde oturup düşünmemiz lazım. Biz hem Mardin Valiliği olarak, hem Büyükşehir Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu herkesin bilmesini istiyorum. Biraz önce kardeşimizin de ifade ettiği gibi bizler ansızın gelip sizleri ziyaret ederiz. Bir sıkıntınız probleminiz var ise onu da çok rahat bir şekilde gideririz. Bugün dağıtacağımız bu medikal araç gereç malzemelerinin sizlere hayırlı olmasını diliyorum. Güzel günlerinizde kullanın İnşallah, sizin hayatınızı kolaylaştırır, bu malzemeler sizin hayatınıza bir kalite getirir.”