Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Depremzede aileler MAÜ Turizm Fakültesi hocaları rehberliğinde tarihi şehir Mardin’i gezdi

Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm

Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi, deprem sonrası Mardin’de misafir edilen ailelere yönelik gezi düzenledi.

Bölgemizde yaşanan ve binlerce ailenin ikamet ettikleri şehirlerinden ayrılarak farklı illere göç etmelerine neden olan Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Mardin’e de yoğun bir göç yaşandı. Mardin’e göç eden bütün aileler Mardin Valiliği Koordinesinde kendileri için hazırlanan konaklama yerlerine yerleştiriliyor. Depremzede ailelere ve çocuklarına yönelik psikososyal çalışmalar da aralıksız olarak devam ediyor.

AİLELER MARDİN’E HAYRAN KALDI

Ailelerin yaşadıkları olumsuz duyguların etkisini silmek için düzenlenen çalışmalar kapsamında Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi ve Mardin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğinde ailelere yönelik Mardin şehir gezisi düzenlendi.

Misafir ailelerin moral ve motivasyonlarını yükseltmek amacıyla düzenlenen Mardin gezisinde Kasımiye Medresesi, Tarihi Mardin Çarşısı, Ulu Cami, Mardin Evleri, Mardin Artuklu Üniversitesi Uygulama Oteli olarak hizmet veren Eski PTT Binası gezildi.

Mardin’i çok beğendiklerini söyleyen aileler bol bol fotoğraf çekmeyi de ihmal etmediler.

Gezide Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi hocaları ve Mardin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü uzmanları da ailelere eşlik ederek rehberlikte bulundular.

Misafir ailelerimize moral kaynağı olmak ve yaşadıkları zor günlerin etkisinden kurtulmalarını sağlamak için gezileri programladıklarını belirten Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serhat Harman, Mardin Şehir gezilerinin devam edeceği bilgisini verdi.