Son Dakika Haberler

Şeyh Veysi Özkan vefat etti

Şeyh Veysi Özkan vefat etti
Okunma : 355 views Yorum Yap

Şeyhan aşireti Seyyidlerinden Kızıltepe’de yerleşik olan Özkan ailesinin büyüğü, kanaat önderi Şeyh Veysi Özkan, uzun süreden beri tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Şeyhan aşireti Seyyidlerinden Kızıltepe’nin Yeşilköy Mahallesi’nde ikamet eden Şeyh Muhammedê Mala Bubê Yeşilköy ( Hanika Şeyh Ali) mahallesi’nde ikamet eden Kanaat önderi Şeyh Musa Özkan, (88) Ankara’da uzun süreden beri tedavi gördüğü hastanede hakkın rahmetine kavuştu.

Bölgede yaşanan kan davaları ve husumetlerin sona ermesindeki girişimleri ile tanınan bölgenin sevilen simalarından olan kanaat önderi merhum Şeyh Veysi Özkan’ın kronik astım rahatsızlığı nedeniyle Ankara’da tedavi görüyordu.

Son günlerde durumu iyice kötüleşen ve yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edilen Özkan, bu sabah son nefesini vererek ebediyete irtihal etti.

Merhum Şeyh Veysi Özkan’ın cenazesi yarın 12:00 THY’nin tarifeli seferiyle Ankara’dan Mardin Havalimanına getirilip, ikamet ettiği Yeşilköy (Hanika Şeyh Ali) köyü’nde defnedileceği öğrenildi.

Mardin İpekyolu Gazetesi olarak; merhuma Allah’tan rahmet, geride kalan ailesi ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

De bedste action oplevelse tilbud i herning. De bedste natur oplevelse tilbud i gribskov. Öz kÖken mobİlya Şanliurfa.