Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cemiyet Başkanı Üründü’den Ramazan Bayramı mesajı

Mardin Gazeteciler ve Yazarlar

Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Abdulkadir Üründü, basın emekçilerin şahsında bütün Mardinlilerin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Bir ay boyunca Müslümanlara misafir olan Ramazan’ın son gönündeyiz.  Bugün arefe ve yarın bayram… Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Abdulkadir Üründü, bayram vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Üründü, basın emekçilerin şahsında bütün Mardinlilerin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Üründü, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Kıymetli hemşehrilerim, değerli meslektaşlarım; rahmet ve bereket ayı olan mübarek bir ramazan ayını daha geride bırakarak, bayramı idrak etmenin heyecanı içerisindeyiz. Bu güzel günlerin feyz, rahmet ve bereketinde buluşuyor olmanın gönül huzuru içerisindeyiz.

Millet olarak bizler, Ramazan ayı boyunca sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel örneklerini yaşadık. Rahmet, bereket ve arınma mevsimi olan ramazan ayının ardından; barış, kardeşlik ve esenlik rüzgârlarının dalga dalga yayılarak bütün hayatı kuşatacağı Ramazan Bayramı’na giriyoruz.

Bayramlar; insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut, sevgi veren, birlik ve dirliği sağlayan özel günlerdir. Bayramların getirdiği barış ve huzur ortamının değerini iyi bilmeliyiz. Özellikle bayram günlerinin kazandırdığı alışkanlıkları tüm yaşamımıza iyiye ve güzele dair yaymalı, insanlara hoşgörüyle yaklaşmalıyız. Umudumuzu her daim canlı tutmalı, sorunlarımızı birlik içinde aşabileceğimize olan inancımızı korumalıyız. Bu duydu ve düşüncelerle; mesai mefhumu gözetmeksizin şehrin gündemini takip edip kamuoyuyla paylaşan basın emekçilerimizin şahsında bütün Mardinli hemşerilerimin, milletimizin ve İslam aleminin Mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyor, saygılar sunuyorum.”