Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Düğünlerde sıkılan mermiler korkutuyor

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte artan düğünlerde, düğün konvoyları ve karşılamalarda sıkılan kurşunlar vatandaşa kurku salıyor.

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte

Mardin Kızıltepe ilçesinde yaz mevsimi ile birlikte artan düğünlerde gelin damatların salona gelişinde çıkışta ve konvoylarda silah sıkılması vatandaşları rahatsız ederken yorgun mermilerden dolayı da tedirgin ediyor.

Kızıltepe ilçesinde Akdoğan Caddesi üzerinde ikamet eden A. Rahim Kavrar adındaki vatandaş sıcaklardan dolayı o bölgedekilerin genelde damlarda yattığını, özellikle düğün bitiminde yoldan geçen konvoylardan gece yarısı havaya açılan ateş nedeniyle uyuyan bebeklerin çocukların korku içinde uyandığını belirterek açılan ateş sonucu damlarına yorgun mermi düştüğünü belirterek şans eseri birine isabet etmediği, yetkililerin bunun önüne geçmek için tedbir almasını istediklerini söyleyen Kavrar, “Akdoğan yolu üzerinde oturuyoruz. Yaz mevsimi çoğumuz damlarda uyuyoruz, düğün salonlarından her akşam silah sıkılıyor dün akşam yine düğün salonundan sıkılan silahtan gelen mermi 1 metre ilerimize düştü domuz mermisi yetkililer bu magandalara ne zaman dur diyecek düğün salon sahipleri bunlara neden izin veriyor.”