Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Berat Kandil’inde vatandaşlara kandil simidi dağıtıldı

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Berat Kandili dolayısıyla Kenan Kösen Camiinde düzenlenen kandil programının ardından vatandaşlara kandil simidi dağıttı.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yatsı namazından önce sohbet, yatsı namazından sonra ise Kur’an-ı Kerim, mevlid, ilahiler ve dualar eşliğinde Berat Kandili ihya edildi.

Kandil programına Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam da katıldı. Çam, program sonrası vatandaşlara kandil simidi dağıtarak, herkesin Berat Kandili’ni kutladı.

Günün anlam ve önemine de şu sözlerle değindi: “Kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen aynı zamanda Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandilimiz mübarek olsun. Allah’ın affı ve bağışlamasının çok olacağının müjdelendiği bu gece hep birlikte ellerimizi semaya kaldırdık. Kur’an-ı Kerim’in Levh-i Mahfûz’dan dünya semasına toptan indirildiği bugün, Müslümanlara kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla; hata, suç ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı; affedilmenin yanında affedici olmayı da, bağışlanma isteğinin yanında bağışlayabilme şuurunu da kazandırır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam âleminin Berat Kandilini en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.