Son Dakika Haberler

Kızıltepe’nin en büyük camisi ibadete açıldı

Kızıltepe’nin en büyük camisi ibadete açıldı
Okunma : 39 views Yorum Yap

Kızıltepeli hayırsever iş insanı Kenan Kösen tarafından otogar alanında yapılan ve ilçenin en büyük camisi olma özelliğini taşıyan Camii, bugün kılınan Cuma namazı ile ibadete açıldı.

DEKİNSAN Grup kurucu ortağı Kenan Kösen tarafından kendi adına yaptırılan caminin ibadete açılması nedeniyle kılınan ilk cuma namazına Mardin Valisi ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Sözen, AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, ilçe başkanı Bülent Şahin, protokol üyeleri, kurum ve daire amirleri, iş adamları, STK ve oda temsilcileri, vatandaşlar ile Kösen ailesi katıldı.

Kızıltepe ilçesinin en büyük camisi konumunda olan 3 bin kişilik 3 katlı ibadet yeri olan Kenan Kösen Caminin altında Kuran kursu dersliği, 2 adet taziye evi ve aş pişirme bölümleri de buluyor.

İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, okuduğu hutbenin ardından Cuma Namazı kıldırdı.

İş insanı Kenan Kösen, kılınan Cuma namazının ardından protokol üyelerine Caminin altında bulunan Kur’an kursu, taziye evi ile diğer sosyal tesisleri gezdirerek cami hakkında bilgi verdi.

Lcw is ilanları ankara. En yeniye göre sırala. Düzce geneli büyük yonca balyası.