Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Güvenlik korucularına hizmet içi eğitim semineri verildi

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Midyat ilçesinde görevli güvenlik korucularına yönelik hizmet içi eğitim semineri programı düzenlendi.

Midyat Milli İrade Ortaokulu Konferans Salonunda İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Korucular Daire Başkanlığı tarafından güvenlik korucularına yönelik vatan ve millet sevgisi, halkla ilişkileri güçlendirmek ve aile ilişkilerini geliştirmek gibi konuların yer aldığı Hizmet İçi Eğitim programı gerçekleştirildi.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program; İller İdaresi Genel Müdürlüğünce hazırlanan güvenlik koruculuğu isimli kısa tanıtım filminin gösterimi ile devam etti.
Programda konuşan İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Yusuf İzzet Karaman, terör örgütlerine karşı başarıyla yürütülen mücadelede güvenlik korucularının önemine dikkat çekerek koruculuk sistemi hakkında bilgiler verdi.

Güvenlik korucularının temel meseleleriyle yakından ilgilendiklerinin altını çizen Karaman, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla kurulduğumuz 2016 yılından bugüne kadar korucularımızın temel meseleleri ile yakından ilgilenmeye gayret göstermekteyiz. Güvenlik korucularımızın görevleri esnasında karşılaştıkları zorluklarla mücadele edebilmeleri için her türlü desteği sağlamaya özen göstermekteyiz” dedi.

Güvenlik korucuları adına konuşan Mehmet Cengiz ise, son terörist de etkisiz hale getirilene kadar terörle mücadelenin gece gündüz demeden kararlılıkla sürdüreceklerini söyledi.
Konuşmaların ardından güvenlik korucularına Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muhammet Enes Kala tarafından eğitim verilirken İçişleri Bakanlığı Korucular Şube Müdürlüğünden Emre Baran terör örgütünün faaliyetleri, İl Jandarma Komutanlığında görevli Jandarma Astsubay Üstçavuş Aykut Seyrek’te güvenlik önlemleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Eğitim programı, soru ve cevap bölümünden sonra son buldu.

Programa; İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Yusuf İzzet Karaman, Mardin Vali Yardımcısı Abdullah Demirdağ, İlçe Kaymakamı Ahmet Solmaz, İlçe Jandarma Komutanı Kalender Savaş Ünal, İlçe Emniyet Müdürü Esma Zeyrek Şirin, Türkiye Güvenlik Korucuları Federasyon Başkanı Orhan Kandemir, 15 Temmuz Şehit ve Gazileri Derneği Başkanı Sayın Hatice Kandemir ve güvenlik korucuları katıldı.