Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe’de depremzedeler için mevlit okutuldu

MARDİN’in Kızıltepe ilçesinde, Kahramanmaraş’ta

MARDİN’in Kızıltepe ilçesinde, Kahramanmaraş’ta merkezli depremlerde hayatını kaybedenler için mevlit okutuldu, depremzedelere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremden sağ kurtulan ve Kızıltepe’de Öğretmen evinde misafir edilen depremzedelerle beraber mevlit okutuldu.

Kızıltepe Kaymakamlığı ve Kızıltepe Belediyesi ile Kızıltepe Öğretmenevi tarafından düzenlenen mevlit etkinliğine Kaymakam Fatih Cıdıroğlu, Öğretmenevi Müdürü Hadi Gökdemir, İlçe Müftüsü Abdullah Erdoğan, uzman vaiz Kemal Kahraman ve depremzede aileler katıldı.

Gaziantep’te İngilizce öğretmenliği yapan depremzedelerden Özlem Kömürcü, “Depremden birkaç gün sonra yetkililer Mardin’in güvenli iller arasında olduğunu açıkladıktan sonra geldik. İlk geldiğimiz andan itibaren bizimler canla başla ilgilenildi. Kızıltepe Öğretmenevi ve ASO İdari ekibi ve personelleri hiç durmadan bizimle ilgilendiler. İhtiyaçlarımız karşılandı. Fazlasıyla fiziksel ve psikolojik olarak rahatlamamız için ellerinden geleni yaptılar. Özellikle verilen Mevlut yemeğine Kaymakam Bey’in katılması bize ayrıca moral oldu. Kızıltepe halkı, esnafı, çalışanlarının bizimle bire bir ilgilenmesini ve yaralarımızı sarmak için gösterdikleri çabayı görüyoruz. Hepinize çok teşekkür ediyoruz’ dedi.

Mevlit etkinliği sonrası depremzedeler ile bire bir ilgilenerek sorun ve ihtiyaçlarını soran Kaymakam Cıdıroğlu, Kızıltepe Halk Eğitimi Merkezince yapılmış olan oyuncakları depremzede çocuklara hediye etti.

Kaymakamı Cıdıroğlu, “Depremin gerçekleştiği ilk andan itibaren ilçemizin tüm kurum ve kuruluşları ile birlikte sahada olduk. Yaşanan can kayıpları için üzüntülerimi dile getiriyorum. Hala enkaz altında bulunan vatandaşlarımız için tüm imkanlar seferber edilmiştir. Devletimiz hiçbir vatandaşını yalnız bırakmaz, zor durumda kalanlara her türlü yardımı sağlar. Bu kapsamda ilçemizde devlet-millet el ele vererek 250’ye yakın tır dolusu yiyecek, giyecek, içecek, sıcak yemek, iş makinaları ve her türlü temel ihtiyaçlar gönderilmiştir. Bunun için de Kızıltepe halkına göstermiş oldukları duyarlılıklarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. İlçemize gelen vatandaşlarımıza karşı sorumluluklarımız bundan sonra artarak devam edecektir. Depremzede kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere hayırsever vatandaşlarımızdan bağışlarını Kızıltepe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Başkanlığı’nın Ziraat Bankası hesabına yatırmalarını rica ediyorum” açıklamasında bulunarak bağış yapılacak hesapların IBAN’larını verdi.

Hesap Adı: Kızıltepe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı

Hesap No: İBAN “TR850001000451274851225005”

Açıklama kısmında ‘DEPREMZEDE BAĞIŞ’ yazılması uygun olacaktır.