Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Belediye otobüsünün duraklarda durmaması tepkilere neden oluyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde

Mardin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Kızıltepe-Mardin hattında hizmet veren şehir içi otobüslerin birçok durakta durmaması tepkilere neden oldu.    

Her geçen gün nüfusu artan Kızıltepe ilçesinde özellikle toplu taşıma araçları kullanan vatandaşlar mağdur oluyor. Otobüs seferlerinin az olması, araçlarda sabah ve akşam saatlerindeki yoğunluğun yanında bazı otobüslerin duraklarda durmaması tepkileri de beraberinde getirdi.

Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı Kızıltepe-Mardin hattında hizmet veren otobüsler, sadece otogardan otogara yolcu alıyor, duraklarda çoğu zaman durmuyor.

Bugün (28.03.2023) saat 12.00’de Kızıltepe Vakıfbank önündeki durakta bekleyen onlarca yolcu, otobüsün durakta durmaması üzerine mağdur oldu.

Duraktaki yolcular el kaldırarak dur işareti yapmasına rağmen boş otobüsün durakta durmaması tepkilere neden oldu.

OTOGAR HARİCİ YOLCU İNDİRİP BİNDİRMEK YASAKTIR

Duruma tepki gösteren yolcular, şöyle dediler: “Belediye otobüsü, halk otobüsüne göre birkaç kuruş uygundur diye yaklaşık 40 dakikadır durakta bekliyorum. Ama sizin de az önce gördüğünüz gibi 12.00’de Kızıltepe otogarından kalkan otobüs, durağa yanaşmadı, bastı gitti. Bu, Allah’tan reva mıdır? Hani otobüslerde birkaç dakikada bir ‘Durak harici yolcu indirip bindirmek yasaktır, anlayışınız için teşekkür ederiz’ diyor ya, bunun değişmesi lazım. ‘Otogar harici yolcu indirip bindirmek yasaktır’ söylemesi lazım, çünkü otogardan çıktığı gibi basıp gidiyor, son durak otogarda duruyor. Bu ramazan ayında diyebileceğimiz tek şey: Allah o şoförü ıslah etsin.”

 

 

 

 

Bettilt güncel giriş.