Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Duyan: Mardin halkı takımına sahip çıkıyor

Mardin 1969 Spor Kulübü

Mardin 1969 Spor Kulübü Başkanı Nasır Duyan, kırmızı lacivertli takımın ligde ve kupa maçındaki galibiyetiyle iyi bir çıkış yakaladığını dile getirerek, “Teknik ekibimize de futbolcularımıza da güveniyoruz.” dedi.

Mardin 1969 Spor Kulübü Başkanı Nasır Duyan, Başkan Yardımcısı Cebrail Aslan ve Yönetici Rıdvan Aşar, kulüp binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Duyan kulübü devralırken yaşadıkları sıkıntıları takımın hazırlık kampını ve ligdeki durumunu basın mensuplarıyla paylaştı.

“Mardinspor’u sahiplenmemiz gerekiyordu”

Kulübü zor şartlar altında devraldıklarını ifade eden Duyan, “Sıkıntılı bir kulübü devraldık, icralık bir kulüp aldık. Mardin Büyükşehir Belediye Başakspor döneminden kalma sıkıntılar vardı. Ama Mardin’e Mardinspor’u sahiplenmemiz gerekiyordu. Bu işe öyle başladık. Biz olabildiğince hızlı karar aldık ama elimizde olmayan nedenlerden dolayı geç kaldık. Mütevazı bir bütçeyle takımı kurduk. Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş,  Sayın Süleyman Bölünmez bizi destekliyor. OSB’deki arkadaşlardan aldığımız bağışlar var.  İş insanlarından destek alamadık, onların da desteğini bekliyoruz.” dedi.

“Futbolcularımız birbirlerini yeni yeni tanıyor”

Takımın hazırlık kampına da değinen Başkan Duyan, “Erzurum’da iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Futbolcularımızın yüzde 80’e yeni futbolculardan oluşuyor.  Futbolu bilenler bilir, bir adaptasyon dönemi var. Futbolcularımız birbirlerini yeni yeni tanıyor. Futbolda bazen yıldız bir futbolcu getirirsin motivasyon ve uyum sağlamıyor ve o futbolcudan verim alamıyorsun. Yani futbol biraz şans işidir.” diye konuştu.

“İki maçı kazanmamız iyi oldu”

Takımın ilk dört haftayı şanssız geçirdiğini aktaran Duyan ligdeki ilk galibiyetlerine sevindiklerini ve futbolcuları kutladıklarını ifade etti.

Duyan, “Biz kupayı perşembe oynadık ve kazandık. Pazar günü de ligde rakibimizi yendik. Bu kadar kısa sürede bu atmosferi kaldırdık. İyi bir ekibiz. Bu iki maçta da kazanmamız iyi oldu. Biz söylentilere kulak asmıyoruz.  Teknik ekibimize ve futbolcularımıza güveniyoruz. Eleştiriler her zaman olacaktır. Hatalarımızdan ders çıkaracağız ama art niyetli insanların fısıltılarına kulak asmıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Şehrin bizden büyük bir beklentisi var”

Mardin halkını tekrar renkleriyle buluşturduklarını ifade eden Duyan, şunları söyledi:

“Mardin halkı, çarşı turu attığımızda takımlarına sahip çıktılar. Bizden de çok büyük beklentileri var. Şehrin bizden büyük bir beklentisi var. Biz de Mardin’i bir üst tura çıkaracağız inşallah.”

Basın mensuplarına teşekkür

Basın mensuplarına da takıma yaptıkları haberlerle verdikleri destekleri için teşekkür eden Duyan, basının rolünün büyük olduğunu ve desteklerinin devam etmesi gerektiğini kaydetti. Kulübü şeffaf bir şekilde yöneteceklerini vurgulayan Duyan, gelir ve giderleri basın aracılığıyla kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi.

Cebrail Aslan: İcraları kaldırana kadar transfer yapamadık

Başkan Yardımcısı Cebrail Aslan da “Sayın Valimizin talimatları doğrultusunda yönetimi oluşturduk. Süleyman Bölünmez Bey’in maddi destekleri bizim için çok önemli oldu. Şeffaf bir yönetim oluşturduk. Deplasmana gidiyorsak, yönetici masrafı cebinden harcıyor. Yöneticimiz Rıdvan Aşar çok fedakârlık yapıyor. Başkan da yollarda perişan oluyor. Takım için nasıl para kazandırırım, sponsorları nasıl bulabilirim diye 24 saat uğraşıyor. Biz bu kulübü devraldığımızda icralıktık. Bizi icraya vermişlerdi. 2-3 ay Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş, Nasır Başkanım, Sayın Süleyman Bölünmez bu takımı nasıl icradan kurtarırız diye uğraşıp durduk. İcraları kaldırana kadar transfer yapamadık.” açıklamasını yaptı.

Yönetici Rıdvan Aşar, borçlar yüzünden transfer yapamadıklarını ama zorlu süreci atlattıkları ve kulübün şu an borcunun kalmadığını belirtti.