Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Artuklu Belediyesi standına büyük ilgi

Ankara’da düzenlenen ‘Tam Bana

Ankara’da düzenlenen ‘Tam Bana Göre Festivali’nde Artuklu Belediyesinin standına ilgisi oldukça yoğundu.

Türkiye’nin en büyük gençlik festivali özelliğini taşıyan ‘Tam Bana Göre Festivali’nde müzik dinletileri, konserler, genç sanatçıların sahneleri, tiyatro, sinema ve e-spor etkinlikleri de gerçekleştirildi.

Festivalde Bilim adamları ile sanat ve siyaset dünyasından söyleşiler, grafiti sanatçıları, yerli TOGG otomobili ile ilgili sunumlar, THY simülasyonu ve sanal gerçeklik etkinlikleri düzenlendi.

Binlerce kişinin katıldığı festivalde Artuklu Belediyesi standı da gençlerin ilgi odağı oldu.

5 Gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayan Artuklu Belediyesi standında vatandaşlara yöresel lezzetler ikram edildi.

Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, festival etkinlikleri boyunca stantta gençlerle bir araya gelerek onlarla sohbet etti.

Kentin tarihi turistik yerleri ‘sanal gerçeklik gözlüğü’ ile gençlere gösterimin de yapıldığı stantta, Başkan Tatlıdede tarafından gençlere hediyeler verildi.

Artuklu Belediyesi olarak Festival boyunca gençlerle bir araya gelip onlara tarihi kent Mardin’i tanıttıklarını ifade eden Başkan Tatlıdede şunları söyledi:

“Türkiye’nin 81 ilinden yoğun katılımıyla geçen festival boyunca misafirlerimizi belediyemizin standında ağırladık. Onlara burada yöresel lezzetlerimizi ikram ettik. Ayrıca tarihi mekanları ve doğal güzelliklerimizi gençlere tanıttık. Gençlerin Mardin’imize, Artuklu’muza gerçekten ilgisi yoğundu. Stantta ağırladığımız tüm gençleri Mardin’e davet ettik. İnşallah her biri, birbirinden değerli gençlerimiz, en kısa zamanda tarihi kentimizi ziyarete gelecekler ve onlara anlattığımız tarihi mekanları ve doğal güzellikleri yakından görme fırsatını yakalayacaklar.”

Bettilt güncel giriş.