Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de “Pandemi Döneminde Stres Yönetimi” konferansı düzenlendi

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla  “Pandemi Döneminde Stres Yönetimi” başlıklı konferans düzenlendi.

Mardin Valiliği koordinesinde Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri ve kamu çalışanlarına yönelik olarak gerçekleştirilen konferansa, Vali Demirtaş’ın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut ve ilgili kurum müdürleri ve çalışanlar katıldı.

Pandemi döneminin en önemli sorunları arasında yer alan ‘Stres’ konusunun ele aldığı konferansta Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Işıkhan tarafından stres, stresin kaynakları, stres belirtileri, stres yönetimi, COVID-19 pandemisinin neden olduğu psikolojik sorunlar ile değişen dinamikler ve bunların yönetimi konularından bilgiler verdi.

Büyük bir değişim süreci yaşanıyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi ile mücadelede kapsamında alınan tedbirler kadar, süreçte oluşan stres ve etkilerinin iyi yönetilmesinin de hayati önem taşıdığını aktaran Prof. Dr. Işıkhan, dünyanın büyük bir değişim süreci yaşadığını söyledi.

Koronavirüs yaşamı tüm yönleriyle etkiledi

Koronavirüs salgının insan yaşamını tüm yönleriyle etkilediğine dikkat çeken Prof. Dr. Işıkhan, insanların virüsten korunmak için kendilerini evlerine kapattığını belirterek buna bağlı olarak sosyal ve ekonomik hayata yaşanan değişimlerin belirsizlik, ruhsal ve zihinsel sağlığı etkileyecek ciddi sorunları beraberinde getirdiğini dile getirdi.

Kamu yöneticileri ve çalışanlarının toplumun sağlığını korumak için büyük bir özveri ve fedakarlık örneği gösterdiğini dile getiren Vali Demirtaş, her alanda çalışanlarının yanında olacaklarını dile getirerek Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Işıkhan’a sunumu dolayısıyla teşekkür etti.

Pandemi sürecinde yaşanılan stresin kamu kurum ve kuruluşları üzerindeki travmatik etkilerin detaylı olarak ele alındığı konferans soru-cevap kısmının ardından sona erdi.