Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de 20 milyar 577 milyonluk 415 proje 

MARDİN İl Koordinasyon Kurulu’nun

MARDİN İl Koordinasyon Kurulu’nun 2023 yılı birinci toplantısında, İl genelinde yürütülen 415 projenin toplam tutarının 20 milyar 577 milyon 669 bin lira olduğu vurgulandı.

Toplantı, Mardin Valisi Mahmut Demirtaş başkanlığında yapıldı. Kamu kaynaklarının etkin ve verimli bir biçimde kullanılması, koordinasyonu gerektirecek hususların görüşülerek gerekli tedbirlerin alınması amacıyla düzenlenen 2023 yılı 1. dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında yapıldı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya;  İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Kurumların Bölge ve Şube Müdürleri ile kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Vali Mahmut Demirtaş, toplantının açılışında yaptığı açıklamada; Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak 2022 yılını verimli geçirdiklerini belirtti.

Kurumların yatırım ve koordinasyon raporlarının değerlendirilmesinin yanı sıra koordinasyon gerektiren hususların da tüm ayrıntılarıyla ele alındığı toplantının Mardin’e hayırlı olmasını dileyen Vali Demirtaş, dönem itibarıyla belediye ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları tarafından 415 projenin uygulandığını kaydetti.

İl genelinde yürütülmekte olan projelerin toplam tutarının 20 milyar 577 milyon 669 bin lira olduğunu dile getiren Vali Demirtaş, 154 projenin tamamlandığını, 135 projenin devam ettiğini, 126 projenin ise etüt aşamasında olduğunu dile getirerek 2022 yılı 4. dönem sonu itibarıyla 2 milyar 846 milyon 570 bin lira harcama yapıldığını aktardı.

Toplantı, yatırımcı kuruluş yöneticilerinin faaliyetleri hakkında bilgiler vermesi ve koordinasyon gerektiren hususların görüşülmesi ile sona erdi.