Son Dakika Haberler

Son dakika: Ğurs’taki 9 köy karantinaya alındı

Son dakika: Ğurs’taki 9 köy karantinaya alındı
Okunma : 63 views Yorum Yap

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde iki dağın arasında bulunan ve 12 köyden oluşan Ğurs (Xurs) Vadisi’ndeki 9 köy, Corovirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında 10 gün süreyle karantinaya alındı.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam başkanlığında gerçekleştirilen İlçe Hıfzıssıhha Kurulu olağanüstü toplantısında Ğurs vadisinde yer alan 9 kırsal mahallede (köyde) 10 gün süre ile karantina uygulanmasına karar verildi.

Karara göre, Yüceli (Ğursa Nave), Yedikardeş (Haftehuva), Erdem (Meşkina), Soğanlı (Ğubas), Uluköy (Günde Izer), Ayaz (Çelebiya), Tuzla (Babına), Karaman (Hamziyan) ve Alipaşa kırsal mahallelerinde toplumsal bağışıklığın yeterli seviyede olmaması ve mevcut vakaların yayılımının risk oluşturmasından dolayı, halk sağlığının korunması adına 13.09.2021 tarihinde saat 17.00’den itibaren 10 günlük karantinaya alındı.

Eşme (Mezkenyter) ve Erikli (Alimışmış), Günlüce (Kanispi) ve Ziyaret ( Şeh Tajdin) mahallelerinde de karantina sürüyor.

6 ultra indulgent luxury spa getaways not to miss. Last minute sardinië tui boek je zonvakantie last minute deals. Lakeside bungalow, cams wharf australia.