Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AGRO İlhan Tarım A.Ş resmen kuruldu

Tarım sektöründe 2002 yılından

Tarım sektöründe 2002 yılından beri Mardin-Şırnak- Iğdır bölgelerinde hizmet veren İlhan Tarımsal, AGRO İlhan Tarım AŞ olarak yoluna devam etme kararı aldı. Yeni şirketin açılışını yapan şirketin yönetim kurulu başkanı Abdulkerim İlhan, çiftçilerin sorunlarına dikkat çekti.

 

Mardin Caddesi Anka İş Ofis Merkezi’nde yapılan açılışta konuşan İlhan, katılımcılara teşekkür ederek şunları söyledi:

“Açılımıza katılan tarım sektöründe faaliyet gösteren bayi arkadaşlara, il ve ilçe tarım ziraat mühendislerine, Ziraat odası mühendislerine, dostlarımıza ve kıymetli basın mensuplarına teşekkür ederiz. 2002 yılından itibaren tarım sektöründe Mardin-Şırnak- Iğdır bölgelerinde hizmet vermekteyiz. 2023 yılı itibariyle yeni kurduğumuz firma ile devam edeceğiz. Mardin çiftçisine daha iyi bir hizmet ve tarıma katkı sağlamak için AGRO İlhan Tarım AŞ firmasını kurduk ve bugün açılışımızı gerçekleştirdik. Tekrardan açılışımıza katılan tüm misafirlere teşekkür ederiz.

Çiftçiler ile ilgili endişelerimizi ve kaygılarımızı belirtmek isteriz. Dövizin yüksek olması nedeniyle artan girdi maliyetleri çiftçileri zor durumda bırakmıştır. Artan Tohum, gübre, ilaç ve mazot fiyatları Mardin’deki çiftçileri etkilemektedir. Tüm girdi maliyetleri 2022 yılı bir önceki seneye göre %100-150 artmasına rağmen hasat döneminde çiftçiler mahsulünü hemen hemen bir önceki sene fiyatına satabildi.

İkinci husus, Mardin çiftçisi DEDAŞ ile problem yaşamaktadır. Önümüzde mısır ekim sezonu yaklaşmakta ve çiftçiler tereddüt içindedir. Umarız problemsiz ve çiftçinin kazanacağı bir yıl yaşanır. Çözüm olarak önerimizde derhal yıllardır devam eden GAP projenin bitmesi ve çiftçilerin suya kavuşmasıdır.”

Konuşmanın ardından şirketin bulunduğu ofis katı gelen davetlilere tanıtılırken verilen ikramların ardından açılış programı sona erdi.