Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Demirtaş, muhtarlar ve okul müdürleri buluşmalarını sürdürüyor

Mardin Valisi ve Büyükşehir

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, “Okul Müdürleri ve Muhtarlarla Buluşma” toplantılarını Yeşilli ve Ömerli ilçeleriyle sürdürdü.

Vali Demirtaş’ın muhtarlar ve okul müdürleriyle bir araya geldiği toplantıda; muhtarların görev yaptıkları mahallelerin sorun ve taleplerini dile getirmesinin yanı sıra ilçelerin eğitim kalitesinin artırılması, okulların güvenliği, eğitim öğretim hizmetleri ve ilçelerdeki eğitim kurumlarının ihtiyaçları değerlendirildi.

Vali Demirtaş, toplantılarda vatandaşlarla iç içe olan ve bir anlamda sahanın nabzını tutan muhtar ve okul müdürleriyle iştişare etme fırsatı bulduklarını söyledi.

Eğitim ile temas eden tüm kesimlerin göstereceği hassasiyetle okulları açık tutmanın gayretinde olduklarını vurgulayan Vali Demirtaş, “Eğitimin tüm paydaşlarını; öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, okul çalışanlarımızı, velilerimizi ve tüm vatandaşlarımızı tedbirler konusunda duyarlı davranmaya davet ediyorum.” dedi.

“Eğitim seviyesini daha üst noktalara taşımak için ciddi çalışmalar başlattık”

Eğitim sisteminin Mardin özelindeki sıkıntılarını teşhis ve tedavi etmek için gerçekleştirilen toplantıların önemine dikkat çeken Vali Demirtaş, “Mardin’de göreve başladığım günden itibaren önem verdiğim en öncelikli konulardan biri de eğitimdir. Bu amaçla, Mardin’de eğitim seviyesini daha üst noktalara taşımak ve eğitimde fiziki problemleri çözmek adına çok ciddi çalışmalar başlattık ve bu çalışmalarda önemli mesafeler kaydettik.” ifadelerini kullandı.

“Eğitim yatırımlarımızı her geçen gün arttırıyoruz”

Geleceğin teminatı olan çocukların, daha nezih ortamlarda okuyabilmelerini sağlamak amacıyla, eğitim yatırımlarımızı her geçen gün artırdıklarını aktaran Vali Demirtaş, “Mardin’deki her okulumuz, hizmet noktasında ortak hedeflere sahiptir. Ancak öğrenci hazırbulunuşluk düzeyleri, velilerin ilgi ve beklentileri, sosyo-ekonomik yapı farklılık arz etmektedir. Dolayısıyla her okulumuzun yönetiminde farklı stratejilerin uygulanması gerekecektir. Bundan dolayı idarecilerimizin araştırmacı bir ruha sahip olması çok önemlidir. Eğitimde fiziki problemlerin yanında, akademik başarı kapsamında ilimizin eğitim durumuna baktığımızda; Yüksek Öğretime Öğrenci Yerleştirme açısından Türkiye’de henüz hak ettiğimiz yerde olmadığımızı ifade etmek istiyorum. Onun için vizyonumuzu iyi belirleyerek, hedefe yönelik çalışmalar yapmalıyız, paydaşları harekete geçirmeliyiz.” dedi.

“Muhtarlık, dertlerle dertlenip çözüm bulmak için kafa yorulan yerdir”

“Muhtarlık oturma yeri değildir. Muhtarlık, gelenin işinin yapıldığı, vaktin boş sohbetle geçirildiği yer değildir.” diyen Vali Demirtaş, “Mardin’imizde “Muhtarlık Ziyaretleri ve Vatandaşlarımızla Buluşma” etkinlikleri vesilesiyle muhtarlarımızla ve vatandaşlarımızla sık sık bir araya geliyoruz; önümüzdeki dönemde de gelmeye devam edeceğiz. Bu toplantılarda vatandaşlarımızın sorunlarını, muhtarlarımızın sıkıntılarını ilk ağızdan dinliyor; karşılaşılan durumlara ivedilikle müdahale ediyoruz. Sizlerden gelen talepler ve bu toplantılardan edindiğimiz çıkarımlar doğrultusunda, bugünün ve geleceğin Mardin’ini el birliğiyle inşa ediyoruz. Vatandaşla iç içe olacaksınız. Düğününde halayın başında, cenazesinde yanı başında olacaksınız. Hastalandığında koluna girip refakat edeceksiniz. Böyle olacaksınız ki sizin muhtarlığınızın bir manası, bir anlamı olsun. Muhtarlık, mahallenizin dertleriyle dertlenip çözüm bulmak için kafa yorduğunuz yerdir. O sebeple bu görevin hakkını vermenin gayreti içerisinde olmalısınız.” şeklinde konuştu.

Vali Demirtaş, okul müdürleri ve muhtarların sorun ve taleplerini tek tek dinleyerek sorunların gecikmeden çözümü konusunda gerekli adımların atılacağını kaydetti.

Toplantılarda; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, İlçe Kaymakamları, MARSU Genel Müdürü Mehmet Songur, Fen İşleri Daire Başkanı Cebrail Aslan, İlçe Belediye Başkanları, Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Abdulselam Er ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri hazır bulundu.

 

Pusulabet güncel giriş.