Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Halimiz toz duman!

Doğalgaz çalışmalarında yapılan kazılar

Doğalgaz çalışmalarında yapılan kazılar nedeniyle yollarda oluşan toz ve dumandan dolayı mağdur olduklarını belirten Mardinli vatandaşlar, özellikle araçların geçişleri sırasında çıkan tozdan nefes alamaz hale geldiklerini söyleyerek, duruma tepki gösterdiler.

Mardin’in Artuklu ilçesi Yeniyol’da geçtiğimiz günlerde doğalgaz çalışmaları başlatıldı. Çalışmalar devam ederken özellikle araçların geçişleri sırasında çıkan toz, mahallede yaşayan vatandaşları mağdur ediyor.

İlçeyi toz içinde bırakan çalışmalar nedeniyle vatandaşlar da rahatsız olurken, çalışmaların ne zaman sona ereceği ise henüz bilinmiyor.

‘SORUNA ÇÖZÜM BULUNMASINI İSTİYORUZ’

Duruma tepkili olan mahalleli Abdülkadir Hakan, şunları söyledi: “Mahallemizde doğalgaz çalışması yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın çoğu yapılan çalışmalardan dolayı çıkan toz ve dumandan şikâyetçidir. Yolarda çıkan toz ve duman için belediyeyi aradığımızda sulamanın doğalgaz şirketine ait olduğunu söylediler. Mahallenin her tarafı kazılmış, her yer toz duman içinde kalmış. Halimiz toz dumandır. Belediye ve doğalgaz şirketi, her saatte bir yolda sulama yaparsa toz da çıkmaz, kimse de rahatsız olmaz. Çalışmayı elbette destekliyoruz, çalışmaya karşı değiliz. Fakat bu şekilde bizleri ve özellikle çocuk ve yaşlıları mağdur ederek değil. Yaşlı insanlar da var, bu yaşlılarımızın çoğu astım hastası, bu tozdan dolayı çok rahatsız oluyorlar. Yetkililere sesleniyoruz, bu soruna çözüm bulunmasını istiyoruz.”