Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de sıcaklıklar plakayı tutturdu: 47

Mardin’de termometreler 47 dereceyi

Mardin’de termometreler 47 dereceyi gösterdi, sıcakta bunalanlar parklara koştu. Sıcaklardan dolayı parka vakit geçiren Ahmet Özdemir, “Sıcaklardan yandık, bunaldık. 50 yaşındayım, bugüne kadar böyle sıcaklar görmedim.” dedi.

Geçen hafta etkisini yitiren ‘Eyyam-ı Bahur’ sıcaklarının yerini alan ‘Basra sıcakları’ Mardin’de etkisini göstermeye başladı. Mardin kent merkezindeki termometreler 47 dereceyi gösterirken, sıcaktan bunalanlar parklarda serinlemeye çalıştığı görüldü. Uzmanlar, vatandaşların özellikle 11.00 ile 16.00 saatleri arasında dışarı çıkmaması uyarısında bulundu. Dışarıda çalışmak zorunda olan ve alışverişe çıkan vatandaşlar, günde litrelerce soğuk su tükettiklerini belirttiler.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin edilirken, vatandaşlar da sıcaklığa karşı kendilerince çözüm aradı. Mardin 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nda serinleyen vatandaşlardan Ahmet Özdemir, 50 yaşında olduğunu, bugüne kadar böyle sıcaklar görmediğini belirtti. Özdemir, “Sıcaklardan dolayı valla yandık, bunaldık. Biraz serinlemek için parkta vakit geçiriyoruz” dedi.