Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeni atanan öğretmenlere motivasyon yemeği

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, ilçeye yeni atanan öğretmenlerle bir araya geldi.

Ocak ayında yapılan 15 bin öğretmen atamasında ilçemizde göreve başlayan öğretmenler için “hoş geldin” yemeği programı düzenlendi.

Hikmet Kebap Salonu’nda öğretmenlere özel düzenlenen moral ve motivasyon yemeğine; Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, İlçe Mili Eğitim Müdürü Ahmet Bilen, Kızıltepe Belediyesi Başkan Yardımcıları Aydın Mavidemir ile Mehmet Kalkan ve Şube Müdürleri katıldı.

Yemeğin ardından Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Müzik Ekibi şarkılar ve türkülerle öğretmenlere unutamayacakları eğlence dolu bir gece yaşattı.

Yemekte konuşan Çam: “Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyük ve en kalabalık ilçesine hoş geldiniz. Bölgenin en fazla öğrencisi olan ilçesiyiz, 84 binin üzerinde eğitime devam eden öğrencisiyle büyük bir orduyuz. Eğitim alanında siz değerli öğretmenlerimize ihtiyacımız var. Bir idealist öğretmenimizin verdiği emeğin karşılığını alması en büyük kamçısı olur. Sizlerden özellikle isteğimiz; geleceğimiz olan bu yavrularımızı en iyi şekilde yetiştirebilmek, iyi insan olarak yetiştirebilmek. Burada çocukların en çok ihtiyaç duyduğu şey, birey olabilme noktasında kendilerine şans tanınmasıdır. Buranın en büyük dezavantajlarından bir tanesi aileye düşen çocuk sayısının fazla olmasından kaynaklı çocuğun birey olarak kendini ifade edilmesi ve özgüven sahibi olabilme noktasındaki eksikliğidir. Sizlerin dokunuşu onların geleceği açısından çok önemli. Bir çocuğun hayata bağlanması Geleceğin Türkiye’sinde Güçlü Türkiye’nin oluşmasında çok önemlidir. Lütfen bu hizmet şuuruyla bakın. Eğer Milli Eğitim Camiasındaki 4 bin 500 üzerindeki öğretmenlerimizle el ele verirsek inanın bu şehri şahlandırırız. Bu gençliğin gerçek anlamda elinden tutmuş oluruz. İşte o zaman da görevimizi layıkıyla yapanlar arasına gireriz. Atanmış öğretmen değil, adanmış öğretmen olarak eğitim faaliyetlerine resmi olarak başlamanız. Bu süreci de adanmışlık olarak devam ettirmeniz. Başarıyla hizmetle dolu bir dönem geçirmenizi temenni ediyorum. İlçemize hoş geldiniz. Sizi size sizi Allaha emanet ediyorum” ifadelerinde bulundu.

İlçe Mili Eğitim Müdürü Ahmet Bilen de öğretmenliğin önemine değindi.

Bilen: “Öğretmenlik mesleğinin asıl amacı; nesillere çağın gerektirdiği bilgi donanımını kazandırıp onları içinde bulundukları çağı anlayıp yorumlayabilecek bilgi düzeyine ulaştırmaktır. Biliyorum ki siz idealist öğretmenlerimiz, geleceğimiz olan çocuklarımızın yolunda ışık olacaksınız. İlçemize ve okullarınıza hoş geldiniz” dedi.

Tümbet güncel giriş.